Charles Leclerc si v kvalifikaci věřil na třetí místo

Charles Leclerc si v kvalifikaci věřil na třetí místo

Charles Leclerc litoval, že v kvalifikaci neukázal potenciál Ferrari. V posledním rychlém kole se dopustil chyby, kvůli které vyjel mimo trať. Leclerc věří, že jinak by zajel v Q3 třetí nejrychlejší čas.

Pokles výkonu Ferrari na Red Bull Ringu pokračuje, protože Charles Leclerc dojel ve sprintu sedmý, dvě místa za týmovým kolegou Carlosem Sainzem.

Italská značka se však v kvalifikaci na velkou cenu jevila jako konkurenceschopnější, protože Leclerc po dokončení úvodních jízd v Q3 obsadil průběžné třetí místo. V závěru závodu se mu však nepodařilo zajet rychlé kolo, protože se v páté zatáčce vydal přes štěrk a poté ztratil kontrolu nad zadní částí vozu v předposlední zatáčce.

Monacký jezdec, který bude do zítřejšího závodu startovat ze šesté pozice, litoval své chyby a zdůraznil, že Ferrari mělo rychlost na to, aby se umístilo v první trojce: „Je to frustrující, protože kdykoli víte, že máte potenciál na to, abyste si vedli dobře, a sami uděláte chybu, tak to vždycky bolí. Sice to není žádná katastrofa, ale sedmé místo není dobré. Myslím se, že jsem dnes mohl skončit na třetí pozici.“

„V posledním kole jsem opravdu dobře projel první a třetí zatáčku. Byl jsem o dvě desetiny rychlejší než při předchozím pokusu, ale pak jsem udělal chybu ve čtvrté zatáčce. Ještě jsem se snažil dohnat nějaký čas v šesté zatáčce, ale ztratil jsem kontrolu nad autem, to samé se mi stalo i v deváté zatáčce. To je život. Letos se mi více vyplatilo na to tlačit. Dneska se mi to ale nepodařilo.“

„Samozřejmě, jsem trochu zklamaný, zejména proto, že za sebou máme jako tým tři závody, kde jsme zažívali těžké časy. Cítil jsem, že dnes byla příležitost vrátit se do první trojky. Ale v tom druhém kole jsem neodvedl dobrou práci. Ale první rychlé kolo na opotřebované pneumatice bylo opravdu dobré.“

Leclerc si alespoň odnesl optimismus ze změn nastavení svého vozu, které zlepšily jeho vyvážení. A přestože upozornil, že Ferrari nebude schopné udržet tempo s Maxem Verstappenem nebo Landem Norrisem, je přesvědčený, že tým může bojovat s Mercedesem.

„Myslím, že to vypadá lépe, než jak to vypadalo dnes ráno, protože jsme v jiné konfiguraci, která by měla trochu více pomoci zítřejšímu závodnímu tempu. Těším se na to a uvidíme, jak na tom zítra budeme. Myslím si, že Lando Norris a Max Verstappen zítra nebudou v našich silách. Tento víkend jsou příliš rychlí. Ale Oscar Piastri startuje vzadu, takže snad se nám podaří udržet pozici. S Mercedesem jsme byli celý víkend blízko, ale cítil jsem, že pokud uděláme všechno perfektně, můžeme je porazit,“ dodal Charles Leclerc.

Sdílejte na:
Zavřít