Charles Leclerc prozradil, čím ho Vasseur překvapil

Charles Leclerc prozradil, čím ho Vasseur překvapil

Charles Leclerc si myslel, že šéf Scuderie Ferrari Frédéric Vasseur bude potřebovat více času na to, aby realizoval svou vizi a přeměnil italský tým k obrazu svému. Monacký jezdec dále promluvil i o svém dlouhodobém vztahu s Vasseurem.

Bývalý šéf týmů Renault a Alfy Romeo Frédéric Vasseur převzal vedení Scuderie Ferrari v prosinci 2022, kdy byl jmenován jako náhrada za vyhozeného Mattiu Binotta.

Během svého působení Vasseur potvrdil Enrica Cardileho jako nového technického ředitele, nahradil sportovního ředitele Laurenta Mekiese, který odešel do týmu RB dělat šéfa týmu, Diegem Iovernem, a především přilákal sedminásobného mistra světa formule 1 Lewise Hamiltona z Mercedesu, který se od roku 2025 připojí k týmu z Maranella.

Vzhledem k tomu, že Francouz už nyní provádí změny, Charles Leclerc říká, že to novému šéfovi Ferrari trvalo kratší dobu, než sám očekával. Leclerc předpokládal, že nový šéf bude potřebovat čas, aby pochopil, jak tým funguje, a teprve poté mu vštípil svou vlastní identitu.

Na otázku, jak moc se Ferrari pod vedením Vasseura změnilo, Monačan odpověděl: „Hodně. Když Fred (Frédéric Vasseur – pozn. red.) přišel, očekával jsem, že mu bude chvíli trvat, než se v této nové pozici skutečně usadí.“

„Je to obrovský tým s takovou historií – jsou věci, které se dělají úplně stejně už 15 až 20 let. Takže když tam přijdete, musíte pochopit, jak lidé pracují, jak pracují Italové, a jednoduše způsob, jakým funguje tým jako Ferrari. Myslím, že Fred to pochopil velice, velice rychle a velice rychle do týmu vložil svou vizi a má velice jasné představy o tom, čeho chce dosáhnout a jak toho dosáhnout,“ dodal jezdec Ferrari na otázku na svého šéfa.

Vasseur šéfoval týmu ART Grand Prix, s nímž Hamilton v roce 2006 získal titul v šampionátu GP2, a také s Leclercem ho pojí dlouholetý vztah. Monacký jezdec také závodil za tým ART, a to v šampionátu GP3 v roce 2016, kdy nynější jezdec Ferrari slavil titul, a poté se společně znovu setkali v Alfě Romeo při první sezóně Monačana ve formuli 1.

Leclerc dodal, že tento vztah jim umožnil užít si upřímný pracovní vztah a že se plně ztotožňuje s Vasseurovým plánem na dosažení úspěchu. „S Fredem mám samozřejmě velmi dobrý vztah a vždy jsme byli k sobě velmi otevření v tom, jak se chceme postavit k věcem a jak chceme přistupovat k novému způsobu práce.“

„Plně se ztotožňuji s vizí, kterou má Fred pro tým ve střednědobém a dlouhodobém horizontu. To bylo rovněž součástí mých diskusí, když jsem chtěl prodloužit tuto smlouvu. I když miluji Ferrari a myslím, že to všichni vědí, bylo pro mě důležité, že jsem znovu podepsal smlouvu v týmu, kterému věřím. A to rozhodně byl tento případ,“ doplnil Leclerc.

Sdílejte na:
Zavřít