Chaotický víkend, hodnotí prozatímní průběh Leclerc

Chaotický víkend, hodnotí prozatímní průběh Leclerc

Pro pilota Ferrari se situace zatím nevyvíjí tak, jak by si představoval a celkem se trápí. Zatímco v tréninku jej zbrzdily technické problémy, v kvalifikaci udělal „hloupou“ chybu, která ho stála drahocenný čas.

V závodě s pořadovým číslem 999. měl Charles Leclerc nakročeno k premiérovému vítězství v královně motorismu. Ovšem 15 kol před koncem selhal v motoru jeho SF90 jeden válec, tudíž ztratil na výkonu a propadl se na třetí místo.

Ani prozatímní průběh víkendu na okruhu v Šanghaji není zrovna uspokojivý. Ve druhém tréninku jej totiž opět potkaly technické problémy. Závěrečné tréninkové jízdy byly pro změnu zkráceny po tvrdé bouračce Alexe Albona na Toro Rosso.

Monacký závodník se v autě necítí nejlépe, zejména se mu nedaří najít správné nastavení vozu: „V trénincích jsem byl trochu ztracený a měl jsem pár větších problémů s nastavením a se stylem jízdy. Doposud to byl chaotický víkend.“

„Před kvalifikací jsme udělali pár změn. Potom to bylo lepší, jezdilo se mi lépe,“ popisuje jednadvacetiletý rodák z Motne Carla, který se však dopustil během svých pokusů pár drobných chyb, proto jeho měřené kolo stačilo pouze na čtvrté místo.

„Do háje. Udělal jsem chybu. Bože, Charlesi. Do háje! Fakt hloupé,“ rozčiloval se Leclerc do vysílačky. Jeho inženýr jej  sice uklidňoval, ale nepomohlo to: „Nebylo to ode mne dostatečně dobré. Auto bylo dobré.“

„Jsem naštvaný sám na sebe. V posledním kole jsem udělal chybu. Tohle se nemělo stát. Protože si myslím, že potenciál na to získat více tam byl. Ale mohlo to být i mnohem horší,“ připouští.

Leclerc si uvědomuje, že zítra to nebude mít vůbec jednoduché, proto zůstává se svými očekáváními při zemi: „Uvidíme. Oba mercedesy jsou velmi silné. A v trénincích jsem nemohl odjet dlouhé jízdy.“

Nájezd do první zatáčky po startu bývá zpravidla velmi kritický a dochází k mnoha ťukancům, což zdůrazňuje i Monačan, který odstartuje po boku svého týmového kolegy Sebastiana Vettela.

„Plánovat něco pro první zatáčku je těžké, bude to chaotické. Prostě zaútočím.“

Sdílejte na:
Zavřít