Bývalý kolega Räikkönena vyvrátil spekulace o jeho lenosti

Bývalý kolega Räikkönena vyvrátil spekulace o jeho lenosti

Kimi Räikkönen byl za své kariéry ve formuli 1 známý díky své klidné povaze a přístupu, který mohli fanoušci postřehnout v médiích. Jeho bývalý kolega Nick Heidfeld však vyvrátil spekulace o tom, že by byl líný.

Nick Heidfeld se s Kimim Räikkönenem setkal v roce 2001, kdy mladý Fin nastoupil do formule 1 jako nováček po přeskočení několika juniorských závodních kategorií. V motorsportu se velmi rychle rozšířila jeho přezdívka Iceman (ledový muž – pozn. red.), kterou si vysloužil klidnou povahou a různými výstřelky, například tím, že šel po odstoupení ze závodu v Monaku rovnou na palubu jachty, nebo když si v sezóně 2009 dal při Velké ceně Malajsie zmrzlinu, protože byl závod přerušen kvůli dešti. Nick Heidfeld ale vysvětlil, že oddanost Kimiho Räikkönena k jeho práci byla maximální.

Německý jezdec odhalil, že už na začátku tréninkového režimu se objevila Räikkönenova soutěživá stránka, která neodpovídala obrazu, který ukazoval veřejnosti. Heidfeld na otázky ohledně svého kolegy odpověděl na videu pro Formel1.des: „Musím ke Kimimu říct – bylo mu to fuk. Nestanete se mistrem světa, ani když jste Kimi Räikkönen, pokud, když to řeknu narovinu, vám na tom nezáleží. Pár let zpátky jsme byli na tréninkovém soustředění v Thajsku v úmorném horku a Kimi trénoval, dokud nepadl. A pokud neměl dobré výsledky, udělal chybu, nebo byl pomalejší než já, že mu na tom nezáleželo? Možná to tak působilo zvenku, ale nebyla to pravda.“

Heidfeld si ve třetím společném závodě, kdy dojel na pódiu na Interlagosu, uvědomil, proti jak rychlému jezdci soupeří. Sice Räikkönen ze závodu odstoupil, ale v průběhu dokázal udržet tempo s mnohem zkušenějším kolegou, a to Heidfelda zaujalo. „Některé víkendy si s vozem rozumíte, najdete perfektní nastavení a zajedete opravdu dobré kolo, toto byl přesně jeden z těchto víkendů. Zajel jsem několik velmi dobrých kol a podíval jsem se do zpětného zrcátka. Nechci znít arogantně, ale on jako nováček, a já jako někdo s pár dobrými koly, ve voze, který mi seděl, jsem si říkal – wow, on na to opravdu má! A takto proběhl i zbytek sezóny.“

Pro Heidfelda bylo na sezónu 2002 vyčleněno místo v McLarenu, byl to ale Iceman, kdo nakonec získal možnost závodit po boku Davida Coultharda, když zapůsobil na bývalého šéfa týmu, Rona Dennise. „Kimi se stal mistrem světa. Ne v McLarenu, ale bylo to samozřejmě dobré rozhodnutí, umístit ho tam,“ přiznal Heidfeld.

Sdílejte na:
Zavřít