Bylo nemožné překonat Hamiltonův čas, řekl Bottas

Bylo nemožné překonat Hamiltonův čas, řekl Bottas

Ke konci závodu v Barceloně Mercedes instruoval své jezdce, že se mají přestat snažit zajet nejrychlejší kolo závodu a získat bod navíc. Valtteri Bottas prohlásil, že bylo nemožné překonat čas jeho týmového kolegy Lewise Hamiltona.

Lewis Hamilton získal bod navíc, když zajel nejrychlejší kolo závodu v hodnotě 1:18.492.

„Tým mi připomněl nejrychlejší kolo, tak jsem pro něj šel. Nepamatuji si, co to bylo za kolo, ale vytvořil jsem si docela pěkný náskok okolo pěti sekund.  Měl jsem dobrá kola a následně myslím, že jsem zajel nejrychlejší kolo závodu. Potom jsem chtěl znovu zajet nejrychlejší kolo, ale tým mi řekl, že ho už mám,“ řekl Lewis Hamilton.

Valtteri Bottas měl taky zálusk na získání extra bodu, ale Mercedes nařídil svým jezdcům, aby na to netlačili. Finský jezdec řekl, že se snažil předjet svého týmového kolegu po restartu závodu, když se mu to nepodařilo, stáhl se a zkusil zajet nejrychlejší kolo závodu.

„V prvním kole po restartu závodu jsem zkusil, jestli není příležitost předjet Lewise Hamiltona. Nebyla, takže jsem další kolo přešel do režimu, kdy jsem nabil plně baterie a zkusil jsem zajet nejrychlejší kolo. Cítil jsem, že jsem už ztratil výkonnost ve svých pneumatikách. Takže Lewis zajel nejrychlejší čas o kolo dříve, a proto ho měl. Samozřejmě, když jsem byl hned za ním, tak bylo pro mě nemožné zajet rychlejší kolo ve stejném autě,“ řekl Valtteri Bottas.

Bottasův nejrychlejší čas měl hodnotu 1:18.737 a ztratil na Hamiltona 0,245 sekundy. Fin byl po svém pokusu o nejrychlejší kolo instruován týmem: „Ok Valtteri, instrukce je taková, že se nepokusíš o nejrychlejší čas do konce závodu, Lewis má nejrychlejší čas.“

Sdílejte na:
Zavřít