Button spokojen s výsledky McLarenu

Button spokojen s výsledky McLarenu

Úřadující šampión Formule 1 a pilot britské stáje McLaren, Jenson Button dnes oficiálním stránkám královny motorismu potvrdil, že s výkony jeho nového vozu je opravdu spokojen.

 

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Stáj McLaren se v současné době, po třech odjetých závodech nové sezóny Formule 1, nachází na druhé příčce v šampionátu Poháru konstruktérů s desetibodovou ztrátou na první Ferrari. Jsme špičce startovního roštu opravdu velmi blízko, což je pro nás z jedné strany i velkým překvapením,“ poznamenal pro oficiální stránky Formule 1 Jenson Button. Současný bodovací systém nám ukázal, že není potřeba závody vyhrávat, ale mnohem důležitější je jej dojíždět do cíle.“

Nejsme ale zdaleka na konci studování nového bodovacího systému. Stále hledáme, ve kterých pasážích a na kterých příčkách si můžeme dovolit riskovat a naopak na kterých je to zbytečné. Podívejte se například na mě, po třech Velkých cenách mám jedno v

ítězství a nacházím se na čtvrté příčce v Poháru jezdců jen s minimální ztrátou na samotnou špici,“ řekl dále britský závodník.

Pilot Ferrari Felipe Massa se nachází na prvn

iacute;m místě v Poháru jezdců, v letošním ročníku již získal devětatřicet bodů, ovšem nepodařilo se mu zvítězit v ani jednom ze tří již odjetých závodů. Druhé místo obsadil Massův stájový kolega, Španěl Fernando Alonso, který má na svém kontě vítězství z úvodního závodu v Bahrajnu. Stejný bodový zisk, tedy 37 bodů náleží i Sebastianu Vettelovi. A právě na čtvrtém místě se nachází britský závodník Jenson Button s vozem McLaren.

Sdílejte na:
Zavřít