Brown varoval Landa Norrise, aby nepřestoupil do Red Bullu

Brown varoval Landa Norrise, aby nepřestoupil do Red Bullu

Zak Brown, šéf McLarenu, varoval Landa Norrise před potenciálním přestupem do Red Bullu a naznačil, že McLaren má stejně dobrou šanci vyhrát mistrovství světa jako kdokoliv jiný na startovním roštu.

Lando Norris občas dával najevo svoji frustraci z nedostatečného tempa týmu v letošní sezóně a byl nabádán k odchodu, jakmile mu v roce 2025 vyprší jeho smlouva. Nejpravděpodobnější přestup je do týmu Red Bull. Nicméně obrat McLarenu v nedávných závodech povzbudil nejen fanoušky, ale i Zaka Browna. Myslí si, že by brzy mohli bojovat o vítězství nejen v závodech, ale mohli by bojovat i o titul mistra světa.

„Myslím, že to pro nás všechny bylo nesmírně důležité. Ukazuje to, že to dokážeme. Tým je na svém místě a je stabilní. Přicházejí další talenty, které doplňují to, co teď máme. Máme všechny finanční zdroje, které potřebujeme,“ řekl Zak Brown v rozhovoru pro ESPN. „Dokud bude Lando sledovat naše tempo a vývoj, pak si myslím, že bude mít veškerou důvěru na světě, že tento tým vyhrál dvacet mistrovství světa a má vše, co potřebuje, podívejte se na ten spád,“ pokračoval.

S nadcházejícími změnami pravidel pro rok 2026 se budou muset piloti, kterým končí smlouva v roce 2025, pojistit a vsadit na ten tým, o kterém si myslí, že má největší šanci bojovat o přední příčky. Nahrazení současných motorů hybridními motory V6 by mohlo vést ke skutečnému otřesu v pořadí a zatím není známo, který tým by pro to mohl mít nejlepší předpoklady.

„Když se podíváte na startovní rošt, o roce 2026 je tam tolik neznámých. Red Bull s novým motorem, jaké to bude? To předtím ještě neudělali. Je tu spousta proměnných a myslím, že náš příběh je stejně dobrý jako příběh kohokoliv jiného. Jak už bylo řečeno, s Landem jsme ještě nevyhráli. Miluje McLaren, je to jeho rodina, takže nepochybuji o tom, že jeho prioritou je vyhrát s McLarenem titul mistra světa. Myslím, že nejlepší věc, kterou uděláme, abychom si ho udrželi, je ukázat mu, že jsme tým, který je toho schopen. Nejde o to, zda se mu budeme dvořit, nebo ne, jde o to, abychom mu dali vůz, se kterým se bude moci na sebe podívat do zrcadla a říct si: Myslím, že s tímto týmem mohu vyhrát mistrovství světa.“

Sdílejte na:
Zavřít