Brown: Toxické prostředí v Red Bullu může odradit sponzory

Brown: Toxické prostředí v Red Bullu může odradit sponzory

Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown prohlásil, že toxické prostředí v Red Bullu by mohlo odradit i případné sponzory, kteří by chtěli s týmem formule 1 spolupracovat. Proč si to Brown myslí a jak svůj názor odůvodnil?

Přípravy Red Bullu na obhájení obou mistrovských titulů byly na začátku sezóny narušeny vyšetřováním šéfa Christiana Hornera. Ačkoli byl Horner zproštěn obvinění z nevhodného chování, otec Maxe Verstappena Jos prohlásil, že Red Bull by se mohl jeho pokračující přítomností rozpadnout.

Zatímco však Red Bull nadále vítězí a v devíti závodech získal šest triumfů, týmem otřásla zpráva, že v březnu 2025 odejde designový guru Adrian Newey. Zak Brown mezitím zopakoval svá slova zkraje letošní sezóny, myslí si totiž, že sága kolem současných mistrů světa není stále u konce.

„V Red Bullu je teď dost toxické prostředí. Ještě toho přijde víc. Neweyho odchod je důležitý, protože si myslím, že spousta lidí v Red Bullu s ním začala pracovat. Už jsem se zmínil, že kolovaly životopisy. To se stává pořád, ale nyní vidíte vyšší míru nepohodlí,“ popsal situaci v Red Bullu Zak Brown. „Také si myslím, že v budoucnu to bude se sponzory složitější, protože budou pečlivě zkoumat, s čím jsou spojováni. To je ošemetná situace.“

V souvislosti s vyšetřováním Hornera došlo v Red Bullu ke zjevnému boji o moc, což vyvolalo pochybnosti o tom, zda Verstappen dodrží svou smlouvu, kterou aktuálně má do roku 2028. Verstappen trvá na tom, že nemá žádný důvod k odchodu z Red Bullu, ale Brown je přesvědčen, že úřadující šampioni nejsou tak dominantní jako v minulé sezoně.

„Je tu drama kolem Verstappena. Zůstává, nebo odchází? Max má smlouvu, jenže jeho otec je dost prostořeký. Red Bull je skvělý závodní tým, ale destabilizovaný. Je to vidět i na odchodu Neweyho. Nikdy je však nemůžete podcenit. Jak jsem řekl, je to neuvěřitelný tým, jen podle mého názoru už není tak silný jako dřív,“ sdělil Brown.

Výkonný ředitel McLarenu má jasno, které týmy jsou na tom momentálně nejlépe: „Když se podívám na to, kdo má nyní nejlepší cestu ke zviditelnění a momentum, jsou to Ferrari a McLaren. Věci se ale mohou rychle změnit, takže musíme zůstat oběma nohama na zemi.“

Sdílejte na:
Zavřít