Brawn: Bahrajn byl pro Mercedes budíčkem

Brawn: Bahrajn byl pro Mercedes budíčkem

Přesto, že německá stáj tempu Ferrari v Bahrajnu nestíhala, dojeli si Hamilton a Bottas pro double. Profitovali z chyby Vettela a z technických problémů Leclerca. Wolff si však uvědomuje, že to bylo varovné znamení.

Mercedes byl sice na okruhu v Sachíru rychlý, ale přesto na jezdce Ferrari měli poměrně velkou ztrátu. Usmálo se na ně však štěstí a na pódiu obsadil Lewis Hamilton a Valtteri Bottas první dva stupně.

„Odjíždíme s čerstvými 43 body v kapse,“ zrekapituloval šéf týmu Toto Wolff, který si ale uvědomuje, že stála štěstěna při jejich boku a na své formě musí pořádně zapracovat: „Ale je jasné, že jsme tentokrát měli velké štěstí. Na konci nám zajistila vítězství spolehlivost, nikoliv rychlost.“

47 letý Rakušan vidí legendární stáj z Maranella jako černého koně na vítězství i pro nadcházející závod v Číně.  „Jestliže si udrží tuto úroveň výkonnosti, potom budou na trati v Šanghaji samozřejmě jasnými favority. Protože na této rychlostní trati může být rozdíl v čase na kolo dokonce ještě větší než v Bahrajnu.“

Bývalý šéf týmu se sídlem v Brackley Ross Brawn zdůrazňuje, že nesmí usínat na vavřínech, protože v prvních dvou závodech jim vítězství spadlo takřka do klína.

„Vlastně byste měli být v sedmém nebi, když jste dokončili první dva závody na prvním a druhém místě. Přesto v neděli Toto Wolff otevřeně přiznal, že v Bahrajnu to mělo zcela odlišný průběh než v Melbourne, i když i tam byli překvapení, že byli v čele. Avšak v Bahrajnu neměl Hamilton šanci na Ferrari zaútočit, kdyby Charles Leclerc nepřišel kvůli problémům s motorem o výkon. I Bottas dojel do cíle jako druhý, čímž si ubránil svoje vedení v šampionátu,“ zkonstatoval sportovní ředitel Formule 1.

„Mercedes si je vědom toho, že je v závažné situaci a ví, že se musí letos obstát proti velmi konkurenceschopnému Ferrari. Jestliže jste od roku 2014 vyhráli všechno, co bylo možné vyhrát, potom samozřejmě existuje riziko, že usnete na vavřínech. Ale myslím si, že Bahrajn byl budíčkem, který Mercedes nebude ignorovat,“ uzavřel 64 letý Brit, jehož slova citoval německý portál speedweek.com.

Sdílejte na:
Zavřít