Bottas se třásl, Hamilton své kolo zpackal

Bottas se třásl, Hamilton své kolo zpackal

Valtteri Bottas připouští, že jej poslední kolo, ve kterém porazil svého stájového kolegu Lewise Hamiltona, zanechalo roztřeseného. Úřadující mistr světa přiznal, že rozhodující kolo nezajel podle svých představ.

Valtteri Bottas (1.)

Fin porazil Hamiltona o necelou desetinu sekundy a zajistil si čtvrtou pole position v sezóně formule 1 2020.

Při první návštěvě F1 v Imole po 14 letech byli piloti vrhnuti do kvalifikace po jediném 90minutovém tréninku, který se odehrál dříve téhož dne. Měli tak méně přípravy než obvykle.

Ukořistit pole position není nikdy snadné,“ řekl Bottas. „Opravdu si tuto trať užívám, hlavně když na to pořádně šlápnete, je nádherná.

Věděl jsem, že musím v posledním kole zlepšit svůj čas a naštěstí jsem ta místa, kde jsem před tím ztrácel, našel.

Je to skvělý pocit, když můžete být opět na špičce. Jsem definitivně roztřesený. Velice jsem si to užil.

Bottas dodal, že před kvalifikací rychle identifikoval, kde se musí zlepšit, ale pochybuje o tom, že by jakýkoli jezdec „měl perfektní kolo s tak krátkou praxí, jakou jsme měli“.

31letý pilot pokračoval: „V druhé zatáčce jsem měl někdy problémy, když se mi kousla přední kola a já to skoro nemohl ubrzdit.

V předposlední zatáčce, kde se brzdí z kopce, jsem někdy dupl na brzdy příliš pozdě, a proto jsem v těchto zatáčkách trochu ztrácel.

Jsou to jen takové maličkosti, člověk si říká, že nesmí moc ztrácet čas brzděním, což není moc příjemné v některých místech na trati.

Jsem rád, že to nakonec klaplo, při posledním pokusu do toho dávám vše. Říkám si, že buď do toho jdu na sto procent, nebo jsem rovnou mohl zůstat doma! Jsem rád, že to bylo dost dobré kolo, které stačilo na první místo.

Bottas odstartuje nedělní závod na střední směsi, stejně jako jeho týmový kolega Hamilton.

Lewis Hamilton (2.)

Valtteri dnes odvedl skvělou práci, což se nedá říct o mně v Q3. Obě kola, která jsem zajel, nebyla skvělá, abych byl upřímný, první kolo bylo v pořádku, druhé bylo docela špatné,“ řekl Hamilton.

Vzhledem tomu, že to stačilo na druhé místo, to není tak špatné. Žijeme, abychom bojovali další den.“

Hamilton se vyžíval ve výzvě okruhu v Imole, nikdy předtím zde na závodech ve formuli 1 nenastoupil, ale vyjádřil skepticismus ohledně jeho potenciálu dobrého závodiště.

Rychlost, kterou nabíráme po druhé zatáčce, je opravdu intenzivní. Kolo jen nonstop na plný až skoro plný plyn, přilnavost je velmi, velmi vysoká,“ řekl.

Takže přirozeně, čím rychleji jedeme, tím je těžší být perfektní.

Valtteri si dnes vyjel dobrý start do zítřejšího závodu, který podle mě nebude tak záživný pro diváka. Budu opravdu překvapen, jestli bude zítra co sledovat, jakmile se dostanete za druhou zatáčku, musíte se zařadit, nelze jet vedle sebe.“

Kvalifikace je v tomto smyslu možná tak důležitá jako v Monaku, myslím, že také strategie bude zítra hrát velkou roli.“

Co se týče předjíždění to nebude taková show jako minulý týden. Je jen málo míst, kde se dá na tomto okruhu předjíždět, ale možná budeme překvapeni.

Sdílejte na:
Zavřít