Bottas: překvapivé tempo Alfy Romeo, v kvalifikaci šestý

Bottas: překvapivé tempo Alfy Romeo, v kvalifikaci šestý

Valtteri Bottas ve včerejší kvalifikaci poskládal krásné kolo a odstartuje tak se svou Alfa Romeo ze šestého místa. Fin doufám, že v dnešním závodě získá pár dobrých bodů.

Po čas celého víkendu je Valtteri Bottas ve výborné kondici. V prvním tréninku skončil na sedmém místě a ve třetím tréninku se umístil na osmém místě. I v kvalifikaci Fin zajížděl výborné časy – v Q1 skončil na 4. místě, v Q2 a v Q3 na šestém. Je to tak jeho nejlepší kvalifikační výsledek od VC Bahrajnu, kde taktéž skončil šestý.

I když začátek sezóny byl pro Bottase a Alfu Romeo silný, v posledních deseti závodech nedokázali získat ani jediný mistrovský bod.

Sám Valtteri byl mile překvapen svým výkonem, i přesto, že Alfa Romeo nenasadila žádné nové komponenty pro VC Mexika.

„Bylo to dobré po celý víkend. V FP1 jsme viděli, že jsme v top 10, ale nevěděli jsme, jestli ostatní týmy postrádají tempo nebo tak něco,“ řekl Bottas. „Možná, že vylepšení, která jsme měli v posledních několika závodech, se zde nějak více objevují a já se cítil opravdu pohodlně. Zajezdil jsem dobrá kola, zvláště to poslední v Q3.“

„Už je to nějakou dobu, co jsme v kvalifikaci dosáhli takového výsledku, a myslím, že je to opravdu povznášející pro celý tým. Od začátku týdne jsme podávali dobré výkony a jsme schopni pokračovat v tomto výkonu od prvního tréninku.“

„S ohledem na nadmořskou výšku a hladký povrch je to vlastně dobrý pocit. Ve všech těch pomalých zatáčkách se zdáme docela silní, dokonce i přes obrubníky, přes šikany, vypadáme docela dobře a auto se na obrubnících cítí docela hezky, takže si myslím, že se na tuto trať hodí. Bylo docela snadné řídit auto a od prvního tréninku jsem si prostě věřil. Začali jsme taky s dobrým nastavením vozu už od začátku.“

Alfa Romeo je v poháru konstruktérů v souboji s týmem Aston Martin o šesté místo. Aston ztrácí 3 pouze body, oba jezdci se v kvalifikaci umístili až na chvostu startovního pole.

„Myslím, že bychom mohli být nejlepší ze středu pole. Jediné co potřebujeme, je čisté první kolo. Cílem je aspoň udržení pozice,“ sdělil Valtteri Bottas.

Sdílejte na:
Zavřít