BossGP na Red Bull Ringu: radost a slzy Juju Nodové

BossGP na Red Bull Ringu: radost a slzy Juju Nodové

V rakouském Spielbergu absolvoval šampionát BossGP před senzačně obsazenými tribunami třetí podnik ročníku. Na špičce vidělo publikum dvě solo-jízdy brazilského ex-pilota F1, Antonia Pizzonii a Rakušana Inga Gerstla na Toro Rosso F1. Ve třídě GP2 excelovalo japonské Girlie-Wonder Juju Noda.

Sobota: Proč ničit dobrý sport?

Hlavním jevem soboty byl očividně rostoucí zájem účastníků a publika o BossGP. V kvalifikaci se předvedlo asi 8000 fandům velmi pěkné pole 18 vozů – a to i přes to, že Ingo Gerstl nechal své dvě Toro Rossa-F1 opět jen stát v boxech. O celkové pole position nebylo pochyb, ve slunečné session ji dobyl Pizzoonia na jeho Dallaře V8, jediném voze třídy „Open“. Hned za ním, ve třídě „Formula“ (čti GP2) se ovšem bojovalo o desetinky. Před armádou zkušených borců se prosadila sympatická Juju Noda.

Odpolední závod byl jednoznačnou kořistí pro Pizzoniův týmem HS-Engineering nasazený vůz. Brazilec svým pronásledovatelům sice nikdy nedokázal příliš ujet – stalo se tak ale především díky početným neutralizacím, které sportovní show na trati do velké míry mařily. Nic ovšem neměnily na dramatickém boji o prvenství ve třídě GP2, jehož hlavní protagonisté byli oba piloti stáje MM International, Juju Noda a Simone Colombo. Japonka měla Itala „na kufru“ od prvního do posledního metru, soustředěným a bezchybným výkonem, se ale zaslouženě prosadila. Také o pozice za Japonkou se vedly zajímavé souboje, jeden z nich dokonce skončil kolizí a poté téměř rvačkou mezi Seiboldem a Fiedlerem. BossGP není jen legrace…

Radost dcery bývalého jezdce F1 Hideki Nody ale trvala zhruba jen 5 minut. Komisaři se totiž vytasili s dalším ztřeštěným moderním pravidlem (Juju nestála přesně ve startovním boxu) a uvalili na ní penalizaci 30 sekund…

Když už motorsport nezničí samozvaní „ochránci“ přírody, tak to zvládneme sami.

Sobotní výsledky:

 1. Antonio Pizzonia, HS-Dallara WS V8
 2. Simone Colombo, MM-Dallara GP2-11
 3. Marco Ghiotto, Palladio-Dallara GP2-11
 4. Phil Stratford, Palladio-Dallara GP2-11
 5. Paul O´Connell, HS-Dallara WS V8
 6. Roland Rupprechter, RB-Research-Dallara GP2-05

Neděle: Ingo Gerstl pro publikum a sponzora

Bylo by opravdu na pováženou, kdyby Ingo Gerstl na „své“ trati alespoň v neděli nepředvedl to, na co se fandové přišli podívat: Toro Rosso F1. Rakušan vyhrál před Pizzoniou. Odveta za zpackanou sobotu se povedla i Nodové. Po Colombově odstoupení v 9. kole vyhrála třídu GP2 před Marcem Ghiottem z konkurenční stáje Palladio a Michaelem Fischerem na starším typu Dallary GP2-05 týmu Red Rose Racing. Ve třídě „Lights“ se již jako v sobotu prosadil Stephan Glaser na Dallaře WS, kterou mu připravuje švýcarská legenda F3 Jo Zeller, před domácím Eisingerem (Ralt) a Němcem Clausnitzerem (Tatuus).

Nedělní výsledky:

 1. Ingo Gerstl, TopSpeed-Toro Rosso-F1
 2. Antonio Pizzonia, HS-Dallara WS V8
 3. Juju Noda, MM-Dallara GP2-11
 4. Marco Ghiotto, Palladio-Dallara GP2-11
 5. Michael Fischer, Red Rose-Dallara GP2-05
 6. Paul O´Connell, HS-Dallara WS V8

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít