Monoposty formule 1 už zase burácely po Masarykově okruhu v Brně. Komu se dařilo?

Monoposty formule 1 už zase burácely po Masarykově okruhu v Brně. Komu se dařilo?

Rychlá auta, zvuky motorů a nabitý program. Na brněnském okruhu bylo k vidění mnoho závodní akce během tradičního podniku Masaryk Racing Days. Boss GP, Eset V4 Cup, ale třeba i historické vozy seriálu HAIGO potěšily minulý víkend fanoušky benzínu.

Závody Boss GP

Králem víkendu na Automotodromu v Brně se překvapivě nestal dlouholetý vládce Ingo Gerstl, nýbrž jeho týmový kolega ze stáje Top Speed Thomas Jackermeier.

Němec startující s monopostem Toro Rosso STR3, se kterým vyhrál Sebastian Vettel Velkou cenu Itálie roku 2008, triumfoval v sobotním závodě poprvé v kariéře, zatímco Gerstla trápily technické potíže. Lídr průběžného pořadí do nedělního závodu ani nezasáhl a Jackermeier tak zkompletoval brněnský double.

Ve třídě Boss GP Class, kde nejvíce pilotů startuje s vozy GP2, posbíral nejvíce bodů Marco Ghiotto. Ital se sice v prvním závodě musel spokojit s druhou pozicí, když lídr šampionátu Simone Colombo, ale v tom druhém už předvedl bezchybnou jízdu a bral plný počet bodů.

Na Masarykově okruhu se v této kategorii nepředstavil bývalý pilot formule 3 za tým Charouz Racing System Zdeněk Chovanec. I tak patří reprezentantovi Portugalska s českými kořeny v průběžném pořadí druhé místo.

Seriál skončí pátým a šestým závodním víkendem na území Itálie. V půlce října uslyší fanoušci burácet osmiválcové motory v Mugellu a finále se uskuteční na začátku listopadu v Misanu.

Pokračování článku:

ZDE

Sdílejte na:
Zavřít