Binotto: Vzájemná rivalita našich jezdců je pro nás výhodou

Mezi oběma jezdci Ferrari to bylo vloni několikrát na ostří nože. I přesto si šéf týmu Mattia Binotto myslí, že jejich vzájemná rivalita přinesla týmu výhodu.

Charles Leclerc se během své první sezóny u Ferrari bezpochyby předvedl v dobrém světle. Získal 7 pole position, 10krát stanul na stupních vítězů a 2krát dovezl vzpínajícího se koně do cíle na prvním místě. Kolegu Sebastiana Vettela pak porazil v poháru jezdců.

Ačkoliv jejich vzájemný vztah nebyl pokaždé ideální a několikrát došlo k vyostřeným konfliktům, šéf Ferrari Mattia Binotto věří, že spolu oba jezdci vycházejí.

V exkluzivním rozhovoru pro Motorsport.com šéf maranellské stáje uvedl, že je jedině dobře, když se chtějí jeho jezdci navzájem porazit.

„Je tu dobrý týmový duch. I po kvalifikaci, kdy Charles skončí za Sebem a je ze svého výsledku zklamaný, je v týmu dobrá a pozitivní nálada,“ prozradil Binotto.

„O vzájemný vztah mezi jezdci nemám strach. To, co si přečtu v novinách, je přesný opak reality. Je to dobrá jezdecká sestava. Popravdě si myslím, že nám přinesla výhodu.“

„Musíte je akceptovat, to je jasné. Oba jsou top jezdci, kteří odvádí tu nejlepší práci, protože chtějí vyhrát.“

Velkým tématem byla během loňských závodů rádiová komunikace. Podle Binotta týmová rádia nereflektují skutečnost – jezdec totiž nemá kompletní představu o tom, co se děje kolem.

„Hádky přes týmová rádia nejsou vůbec dobré, protože když sedíte v autě, nemůžete mít představu o všem, co se kolem vás děje. To je pak otázkou důvěry v tým.“

Ferrari má na rok 2020 nastavené vysoké cíle. Po nepříliš vydařené loňské sezóně chce vzpínající se kůň zahájit novou dekádu mistrovským titulem, který Italští získali naposledy v roce 2008 – ten jezdecký se datuje ještě o rok dříve; Kimi Räikkönen získal titul v roce 2007.