Binotto: Vylepšení na autech nám dává vidinu lepších zítřků

Binotto: Vylepšení na autech nám dává vidinu lepších zítřků

Šéf Scuderie Ferrari Mattia Binotto je přesvědčen, že tým z Maranella se nyní ubírá „správným směrem“ poté, co jeho poslední vylepšení, která s sebou tým přivezl minulý víkend na Velkou cenu Eifelu, přinesla určité povzbuzení do budoucna.

Po několika nedávných neúspěších nasadilo Ferrari během posledních dvou závodů balíčky postupných vylepšení. To zahrnovalo revidovaný design předního a zadního křídla, plus jistou úpravu podvozku.

Cílem vylepšení je spasení týmu a potenciální obrovský krok vpřed, ale spíše se jednalo o to, aby tým našel dobrou korelaci mezi svou prací v továrně a tím, co se děje na trati. Je to něco, v čem Ferrari v minulosti pokulhávalo za konkurencí.

Charles Leclerc se na Nürburgringu kvalifikoval na čtvrté místo, což zvýšilo morálku celému týmu, i když v závodě to taková hitparáda nebyla, jelikož hodně trpěl nadměrným probrzďováním předních kol. Nakonec si však vyjezdil sedmé místo.

V návaznosti na neúspěchy v minulých závodech Binotto řekl, že se zdá, že se tým nyní pohybuje vpřed a více rozumí svému vozu.


Na obrázku níže lze vidět vůz při Velké ceně Ruska(nahoře) a Velké ceně Velké Británie (dole). Nejvíce patrné změny byly provedeny na zadním křídle.

Myslím, že jsme neočekávali zásadní rozdíly,“ vysvětlil. „Jednalo se o malé vylepšení, které dokončilo balíček, jenž jsme představili v Rusku.“

Pozitivní je, že máme z trati podobné výsledky jako z aerodynamického tunelu v továrně. A to znamená, že míříme tím správným směrem.“

Během zbytku sezóny představíme ještě několik dalších vylepšení, která budou stejně důležitá. Pro nás je klíčové, aby tým fungoval, jak má a vývoj auta směřoval tím správným směrem.

Leclerc byl v Německu překvapen, že monopost Ferrari jezdil velice svižně. Neočekával, že by právě týmu chladné podmínky na Nürburgiring vyhovovaly.

Když se ohlédnu zpět na závodní víkend, myslím, že je tu docela dost pozitiv,“ řekl. „Nečekal jsem, že budu tak konkurenceschopný v tak chladném počasí. Auto se ovládalo celkem dobře. Což se také podepsalo na mém výsledku.“

Věřím, že menší vylepšení, které jsme tento víkend přinesli, fungovala. Nebyl to masivní krok, ale to také nebyl náš záměr.“

Byl to malý krok správným směrem, a i ten hodnotím pozitivně. Teď musíme jen přijít na to, proč bylo prvních pár kol na měkkých pneumatikách tak ovlivněno degradací, ale jsem docela spokojen s tím, jak se nám víkend vydařil.

Sdílejte na:
Zavřít