Binotto: Problémy se spolehlivostí nesouvisí s novou rolí

Binotto: Problémy se spolehlivostí nesouvisí s novou rolí

Mattia Binotto řekl, že jeho povýšení do širší role není důvodem problémů, které má se spolehlivostí Ferrari v letošní sezóně.

Zkrat v pohonné jednotce vozu Charlese Leclerca zabránil Monačanovi a Ferrari získat průlomové vítězství v letošní sezóně. Leclerca a jeho kolegu Sebastiana Vettela také několikrát postihl problém v kvalifikaci.

Poslední taková událost v Německu přiměla Binotta říci, že tým bude muset přehodnotit své „interní procesy“. Ačkoliv někteří naznačují, že povýšení Binotta z technického ředitele na šéfa týmu v zimní přestávce oslabilo technické oddělení Ferrari, Ital je přesvědčen, že uvolnění jeho předchozí role nepřispělo k dramatům ve spolehlivosti.

„Myslím si, že to není příčina, i když zatím nemám odpověď, abych byl upřímný. Je pravda, že se objevilo několik problémů, které se objevit neměly,“ řekl Binotto.

„Nemyslím si, že se něco změnilo v porovnání s loňským rokem nebo s roky předtím, je pravdou, že v posledních sezónách jsme ve spolehlivosti nebyli silní, takže je to něco, co by mělo být z hlediska celkového přístupu k rozvoji, adresováno.

Někdy je to jen otázka priority, priority vývoje spolehlivosti. Záleží na tom, na jaké pozici v Poháru konstruktérů jste. Ale také neřešíte problémy se spolehlivostí pouze řešením problémů, které máte, spolehlivost opravíte také správným přístupem ke spolehlivosti a to je něco, nad čím probíhá brainstorming.“

 

Sdílejte na:
Zavřít