Binotto: Přístup Micka je velmi podobný jako Michaelův

Binotto: Přístup Micka je velmi podobný jako Michaelův

Šéf Ferrari Mattia Binotto řekl, že přístup Micka Schumachera k práci mu velmi připomíná způsob, jakým k práci přistupoval v mládí jeho otec Michael.

Binotto byl motorový inženýr Schumachera Sr. když poprvé testoval v roce 1995 pro Ferrari a po jeho boku pracoval během celé kariéry, když byl Schumacher v Maranellu.

Poprvé měl šanci sledovat Micka poté, co získal titul ve Formuli 3 a připojil se k jezdecké akademii Ferrari.

Schumacher testoval pro tým teprve pár týdnů zpět, konkrétně na trati v Bahrajnu. Druhý den se testů zúčastnil s Alfou Romeo.

„Poprvé co jsem jej po letech viděl, když se vrátil do Maranella, podíval jsem se na něj a nepřišlo mi, že by byl Michaelovi podobný,“ řekl Binotto.

„Ale způsob jakým se chová je velmi podobný. Stejně tak způsob, jakým přistupuje k práci, jakým se zajímá o vůz, jak mluví s inženýry. Dokonce i v Maranellu jsme se o něj starali, ale on neustále pracoval na voze, mluvil s inženýry a myslím, že se tím velmi podobá svému otci.“

Schumacher byl během dne, kdy testoval pro Ferrari, druhý nejrychlejší, rychlejší byl pouze Verstappen se svým Red Bullem. Schumacher byl ale překvapen ze svého dobrého výsledku z testů.

Binotto trvá na tom, že Bahrajn měla být pro Micka pouze příležitost usednout do vozu Formule 1, nikoliv aby tým odhalil jeho potenciál.

„Abychom mohli hodnotit výkon, myslím, že je to velmi obtížné, nejdřív proto, že povětrnostní podmínky byly v ten den velmi špatné, a na konec si myslím, že cílem nebylo skutečně zhodnotit výkon.

Byl to jeho první den ve voze Formule 1, což je pro něj důležitější, stále je ve fázi učení, každý den se učí, čelí zcela nové výzvě v sezóně Formule 2. Myslím si, že to, co bylo jistě pozitivní, je způsob, jakým přistupoval ke cvičení, způsob jakým přistupoval ke dni testování, nikdy netlačil až na limit, snažil se zlepšit kolo po kole, učil se s autem, učil se pracovat s týmem.

Myslím si, že v tomto ohledu udělal dobrou práci, byl dobře zaměřený, soustředěný a snažil se dělat dobrou práci a učit se. A myslím, že to je to, co očekáváte od takového dne.“

Sdílejte na:
Zavřít