Binotto: Cílem Ferrari pro rok 2022 je vyhrávat závody

Binotto: Cílem Ferrari pro rok 2022 je vyhrávat závody

Šéf stáje z Maranella Mattia Binotto řekl, že cíl týmu pro rok 2022 je znovu začít vyhrávat závody. Od poslední výhry už uběhla poměrně dlouhá doba, naposledy Ferrari vyhrálo závod v sezóně 2019.

Nejvyšší stupínek na stupních vítězů za Ferrari naposledy obsadil Sebastian Vettel po Velké ceně Singapuru v roce 2019, když porazil svého tehdejšího týmového kolegu Charlese Leclerca.

Ferrari zažilo náročnou sezónu 2020, tým se propadl do středu tabulky a v Poháru konstruktérů obsadilo až páté místo. V minulém ročníku došlo ke zlepšení a Ferrari zvítězilo nad McLarenem v boji o třetí místo.

Od letošního roku jsou platná nová pravidla a nový vůz F1-75 zaujal po představení nejednoho pozorovatele. Binotto řekl, že tým doufá, že bude letos opět konkurenceschopný a ukončí vítězné sucho.

„Myslím, že máme jasnou ambici. Je to ambice Ferrari, moje ambice, ambice našich jezdců, že se chceme stát mistry světa,“ řekl Binotto.

„Také ale víme, že dotáhnout ztrátu na nejlepší bude těžké. Na konci loňské sezóny byl rozdíl stále moc velký.

Myslím, že našim cílem pro rok 2022 je být konkurenceschopní. Být konkurenceschopný znamená být schopný vyhrávat závody.

Myslím, že tak to teď vidíme. Také si myslím, že budeme moc šťastní, pokud budeme v takové pozici.“

Sdílejte na:
Zavřít