Aston Martin žádá o přezkoumání Alonsova trestu

Aston Martin žádá o přezkoumání Alonsova trestu

Stáj Aston Martin podala žádost o přezkoumaní trestu, který dostal Fernando Alonso po sprintu v Číně. Za způsobení kolize mu byla udělena desetisekundová penalizace a tři trestné body.

Fernandovi Alonsovi byla po sprintu na VC Číny udělena desetisekundová penalizace poté, co byl usvědčen ze způsobení kolize s Carlosem Sainzem, která se udála během jejich souboje o třetí místo.

Alonso musel po kontaktu odstoupit ze závodu, což znamená, že časový trest neměl v tomto případě žádný dopad, ale s ním mu byly uděleny tři trestné body. Španělský závodník má tak na svém kontě celkem 6 trestných bodů.

V úterý komisaři oznámili, že obdrželi od Aston Martinu žádost o právo na přezkoumání, k němuž bylo předvoláno také Ferrari. Slyšení proběhne virtuálně v pátek ráno (v 8 hodin) před Velkou cenou Miami.

„Je třeba poznamenat, že toto slyšení se bude konat ve dvou částech,“ stojí v prohlášení stevardů.

„První částí bude vyslechnutí důkazů o tom, zda existuje ‚významný a relevantní nový prvek, který nebyl straně žádající o přezkoumání k dispozici v době vydání příslušného rozhodnutí. Pokud stevardi v souladu s článkem 14.3 Mezinárodního sportovního řádu FIA rozhodnou, že takový prvek existuje, bude svolána druhá část slyšení v termínu, který bude oznámen.“

„Každá další ‚dotčená strana‘ může požádat stevardy o povolení být přítomna u druhé části slyšení, pokud bude svolána.“

Sdílejte na:
Zavřít