Aston Martin se ptal na přeskupení závodů pro rok 2022

Aston Martin se ptal na přeskupení závodů pro rok 2022

Šéf anglické stáje Otmar Szafnauer potvrdil, že tým se zeptal vedení formule 1, aby se zvážilo případné geogragické přeskupení jednotlivých závodů pro nadcházející sezónu.

Formule 1 musela během covid-19 upravovat několikrát kalendář, aby se odjely vůbec nějaké závody. Pro sezónu 2022 se doufalo, že královna motorsportu se vrátí „k normálnímu“ kalendáři ohledně jednotlivých závodů – prozatím je naplánováno rekordních 23 závodních víkendů.

Otmar Szafnauer ještě před oficiálním potvrzení kalendáře pro sezónu 2022 vysvětlil: „Ptali jsme se (na zeměpisné uspořádání závodů – pozn. red.), ale je tam hodně proměnných, které rozhodují o kalendáři. Není to tak jednoduché, jako pokusit se sepsat závody v přihodnějším zeměpisném pořadí.“

Celkově královna motorsportu bude mít 3 samostatné výlety přes Atlantik – VC Miami, VC Kanada a VC USA. Pokaždém závodě se formule 1 vrací do evropské destinace.

„Stefano (Domenicali – pozn. red.) a jeho tým dělají to nejlepší, co mohou, se spoustou podnětů. V těchto dnech je stále jeden z velkých vstupů covid-19 a některé další úvahy. Myslím si, že některé lokality, kam se chystáme, byly ovlivněny zeměmi, které chtěly být později v kalendáři a doufaly, že covid-19 už přejde.“

„Takže když máte tyto typy omezení, myslím, že udělali to nejlepší, co mohli s omezeními, které dnes máme a doufejme, že tato omezení už nebudou v budoucnu a můžeme udělat lepší práci s kalendářem,“ dodal šéf Astonu Martin.

Sdílejte na:
Zavřít