Aston Martin prý podepsal technického ředitele Ferrari

Aston Martin prý podepsal technického ředitele Ferrari

Před pár dny se mluvilo o možném přestupu technického ředitele Ferrari do Aston Martinu. Spekulace nyní nabírají na obrátkách a italský inženýr Enrico Cardile prý opouští Maranello již v říjnu tohoto roku.

Toskánský inženýr začal spolupracovat s Ferrari hned po dokončení diplomové práce. Zpočátku měl na starosti vozy Gran Turismo, mezi které se řadily například Ferrari 458 Italia GT2 nebo 488 GTE. V roce 2016 se přesunul do závodního týmu na pozici hlavního aerodynamika. Hned v dalším roce se stal projektovým manažerem. Jeho cílem bylo dostat tým zpět do formy po špatném vstupu do hybridní éry. Cardileho příchod znamenal začátek návratu Scuderie k pravidelným vítězstvím v letech 2017 a 2018.

Postupem času získal Ital v týmu větší moc díky dobrým výsledkům. Když se Mattia Binotto stal šéfem týmu, tak byl povýšen na technického ředitele, přičemž měl na starosti také divizi, která se zabývala podvozky. S příchodem Frédérica Vasseura si roli i nadále udržel.

Francouz se po svém příchodu snaží do Ferrari nabrat co nejvíce chytrých hlav z různých týmů. Jednou ze získaných posil je například inženýr Loic Serra z Mercedesu, který nejspíše nahradí již zmiňovaného Cardileho na postu technického ředitele. Zatím byl Serra jmenován vedoucím v oddělení šasi.

Cardileho odchod dle dostupných informací nesouvisí se zájmem Ferrari o Adriana Neweyho.

 

Sdílejte na:
Zavřít