Aston Martin chce konkurovat Ferrari a Mercedesu

Aston Martin chce konkurovat Ferrari a Mercedesu

Rezervní jezdec Aston Martinu, Stoffel Vandoorne, řekl, že chce Aston Martin konkurovat v příští sezóně Ferrari a Mercedesu. Také se vyjádřil ohledně vztahu s ostatními rezervními jezdci formule 1.

Britská stáj začala minulou sezónu v překvapivé formě jako nejbližší konkurent Red Bullu a Fernandu Alonsovi se v prvních osmi závodech podařilo získat šest pódií. V průběhu sezóny ale Aston Martin začal pokulhávat ve vývoji svého monopostu, což poskytlo Ferrari i Mercedesu možnost představit upravené koncepty vozů. Po letní pauze také došlo k výraznému zlepšení u McLarenu a Aston Martin zaostával ještě více.

Vandoorne věří, že těžká lekce, kterou tým prožil v minulé sezóně, pomůže v udržení konkurenceschopnosti v nadcházejícím roce. „Samozřejmě, minulý rok byl trochu překvapením, řekl bych, pokud jde o to, jak jsme byli na začátku sezóny konkurenceschopní. Pak jsme samozřejmě měli trochu krizi, ale na konci sezóny už jsme se dostali zpátky (kde jsme byli),“ řekl Vandoorne pro Motorsport Week před začátkem sezóny formule E v Diriyah.

V té době jsme se toho hodně naučili. Ale ano, je těžké říct, jak přesně konkurenceschopní budeme na začátku tohoto roku. Myslím, že ostatní na tom také nejsou pořád stejně. Red Bull je v tuto chvíli měřítkem, a můžeme říct, že pro nikoho není jednoduché je překonat. Určitě budou vepředu. V současné době jsou považováni za měřítko. Potom jsou tu týmy jako Mercedes a Ferrari, kteří jsou také velkými hráči. Myslím, že cílem je soupeřit s jedním z nich pravidelně. Budeme ale muset počkat a uvidíme, kde přesně se umístíme.“

Formule E se se stala centrem pro spoustu bývalých závodníků F1. Stoffel Vandoorne není jediným jezdcem, který kombinuje závodní život v plně elektrické sérii s testováním ve F1. Současný mistr světa Jake Dennis spolupracuje s Red Bullem a dostal příležitost řídit RB19 ve tréninku v Abú Zabí.

Když byl Vandoorne tázán, zda někdy probírá záležitosti F1 s Dennisem v průběhu formule E, jeho odpověď zněla: „Upřímně ani ne. Ne, myslím, že o tom tolik nemluvíme. Ve světě formule 1 je mezi týmy vysoká diskrétnost, a my si stejně nikdy nesdělujeme žádné technické věci. Můžete si povídat o některých věcech, ale více se bavím s jezdci WEC, protože mnoho z nás jezdí i tam, a pak se vídáme v paddocku. Takže bych řekl, že o tom se spíš mluví.“

Sdílejte na:
Zavřít