Andretti: Nadlidský Hamilton skončil jako Schumacher

Andretti: Nadlidský Hamilton skončil jako Schumacher

Legendární jezdec Mario Andretti tvrdí, že se Lewis Hamilton po trápeních s Mercedesem nejeví jako „nadčlověk“. Situaci přirovnal k návratu Michaela Schumachera.

Lewis Hamilton před měsícem oznámil, že jeho další kroky vedou do Ferrari. Došlo tak k ukončení nejúspěšnějšího vztahu mezi jezdcem a týmem v historii. Britský pilot poslední roky víceméně dominoval, kdy Mercedes měl výhodu již od roku 2014 díky začátku hybridní éry. Tento stav trval prakticky do roku 2021, kdy Red Bull dotáhl ztrátu a vyhrál jezdecký šampionát.

Od té doby se Hamilton velmi trápí. V letošní sezóně nedokázal skončit v závodě lépe než sedmý a ve všech dosavadních kvalifikacích byl poražen Georgem Russellem.

Situaci, která se děje Hamiltonovi, přirovnal Mario Andretti k návratu Michaela Schumachera zpátky do formule 1 v roce 2010, kdy chtěl získat osmý jezdecký titul. Místo úspěchu většinu závodů zaostával za Nicem Rosbergem.

Hamilton působil nadlidsky,“ poukázal Andretti.

Místo toho se zdá, že je opravdu jenom člověkem. Stejně jako se to stalo Schumacherovi, který se po obrovských úspěších chtěl vrátít na vítěznou vlnu s Mercedesem. Už se mu to prostě nepodařilo. Lewise bude ovšem zajímavé pozorovat v maranellské stáji. Je to velká pocta zde ukončit kariéru, “ dodává italsko-americký pilot.

Mario Andretti ještě vidí jeden faktor útrap britského pilota. Dle jeho slov se Hamilton nikdy v monopostu mimo poslední dva roky netrápil. George Russell naopak roky bojoval s nekonkurenceschopným vozem Williamsu a je zvyknutý na to, když se věci nedějí přesně podle týmových představ.

Russell bojoval každou minutu se zaostávajícím Williamsem a když přestoupil do Mercedesu, tak si myslel, že jeho útrapy tímto skončily. Nebylo tomu tak, ale protože byl zvyknutý z minulých let, tak se lépe adaptoval. Proto Hamiltona často poráží, “ uzavírá Andretti.

Sdílejte na:
Zavřít