Alonso se obává nedostatečné rychlosti v Džiddě

Alonso se obává nedostatečné rychlosti v Džiddě

Fernando Alonso přiznal, že má obavy z nedostatečného tempa v nadcházejícím závodě v Saúdské Arábii i přes to, že tým na svém AMR24 provedl úpravy. Aston Martin doufá, že se díky nim vyhne potížím, se kterými se Alonso potýkal při Velké ceně v Bahrajnu.

Minulý týden v Bahrajnu získal Fernando Alonso v páteční kvalifikaci šestou pozici, v závodě samotném se však propadl na deváté místo. Tento týden při Velké ceně Saúdské Arábie se mu podařilo kvalifikovat na čtvrtém místě a jeho tým chtěl novými úpravami na AMR24 zabránit potížím, se kterými se potýkal při minulém závodě.

Jsme výkonem tohoto vozu na jedno kolo překvapeni. Myslím pro nás start z druhé řady roštu není přirozený. V Bahrajnu jsme viděli, že jsme v trénincích a v kvalifikaci byli velmi silní, a poté v závodě jsme se vrátili na přirozenější místo, jako pátý nejrychlejší tým za McLaren, Ferrari, Red Bull, a Mercedes. Toto byl víceméně stejný příběh. Jsme velmi kompetentní na jedno kolo a auto reaguje dobře, ale stále máme velké obavy ze závodu,“ řekl Alonso pro Motorsport.com.

„V Bahrajnu jsme byli určitě rychlejší na jedno kolo v porovnáním s dlouhým závodem. Tady se zdá, že jsme byli v pátek rychlejší s novými pneumatikami než na delší trati, takže k tomu máme tendenci. Tento rok to vypadá, že máme problém s rychlostí při delší vzdálenosti. Na voze jsme provedli pár úprav a odpověď budeme znát v sobotu večer. Doufejme, že budeme mít lepší závod než v Bahrajnu.“

Podle Alonsa se tato změna vyplatí: „Myslím, že ano. V závodě skončíte na pozici, kterou si zasloužíte. Myslím, že nové pneumatiky občas zakrývají výkon aut a jejich dokonalá přilnavost vám dá něco navíc. Příprava pneumatik, pomalé kolo, a všechny tyto věci jsou občas důležitější než výkon vozu. Zatímco v závodě není co skrývat. V závodě se pomalu vracíte na svoji přirozenou pozici. Takže si myslím, že je třeba ještě hodně pracovat na tom, abychom dohonili přední čtyři (týmy – pozn. redakce). Ale doufejme, že budeme startovat před nimi a bránit se, jak jen to půjde.“

Sdílejte na:
Zavřít