Alonso řekl, že dlouhý kalendář povede k jeho únavě

Alonso řekl, že dlouhý kalendář povede k jeho únavě

Fernando Alonso řekl, že snaha formule 1 o prodloužení závodního kalendáře by mohla vést k jeho únavě a možnému odchodu ze sportu jako takového. Také ale zmínil, že momentálně nemůže dělat žádné definitivní závěry.

Ve 42 letech je Fernando Alonso nejstarším jezdcem na roštu, jeho jezdecký debut byl v roce 2001 v Austrálii s týmem Minardi, měsíc před narozením Oscara Piastriho. Dvojnásobný mistr světa je jedním z nejoceňovanějších jezdců v historii formule 1, letos ve svém působení v Aston Martin získal osm pódií. 

Přesto, že zůstává na vrcholku svých sil, zmínil, že závodní kalendář na příští rok, který má 24 závodů a končí trojicí závodů v Las Vegas, Kataru, a Abú Zabí, bude možná příčinou jeho odchodu ze sportu. „Několikrát, i před rokem 2018, jsem řekl, že den kdy skončím se závoděním, nebude protože se necítím motivovaně závodit, nebo protože jsem pomalý. Pokud se budu cítit pomalý, bude to vidět, nebudu se svým výkonem spokojený, a budu první, kdo zvedne ruku a řekne, je čas. Nemyslím si, že k tomu dojde, protože mám ohledně své rychlosti velmi vysoké sebevědomí.” 

“Je ale možné, že s takto náročným programem dojdu do bodu, kdy budu vnímat, že je čas, abych se věnoval jiným věcem v mém životě. Byla to velmi náročná sezóna s dvaadvaceti závody, a další dva, které byly zrušeny. Příští rok s dvaceti čtyřmi, a řádným kalendářem, uvidíme jak to bude vypadat. Dokonce i Las Vegas, dnes jsem viděl, že je součástí triple headeru (tří po sobě jdoucích závodů – pozn. redakce). Nevím proč, ale myslel jsem si, že Las Vegas bude příští rok samostatně, a pak až Katar a Abú Zabí dohromady. 10 minut zpátky jsem zjistil, že jsou to tři závody dohromady. Takové věci akorát ukážou mou únavu, ne moje tempo.” 

Fernando Alonso opustil formuli 1 už jednou kvůli frustraci z jeho nedostatečného výkonu v Mclarenu, v sezóně 2018. Dnes se nachází v situaci, kdy by mohl být důvod pro odchod ze sportu úplně odlišný, a sdílel by ho společně s Maxem Verstappenem. Ten je o šestnáct let mladší než Fernando Alonso a s Red Bullem má podepsanou smlouvu až do roku 2028. Několikrát ale zmínil, že by po jejím konci mohl kvůli náročním kalendáři ze sportu odejít.

Cítím se stejně, abych byl upřímný, ale nikdy nevíte. Stejně jsem přemýšlel v roce 2006 a 2007. Pamatuju si, že jsem podepisoval smlouvu s McLarenem v roce 2007 na tři sezóny, tak jsem si myslel, že to je poslední smlouva. Teď jsme tady, a momentálně nemůžu říkat nic ohledně budoucností,” řekl Španěl. 

Sdílejte na:
Zavřít