Alonso: Red Bull zůstává favoritem

Alonso: Red Bull zůstává favoritem

Španělský pilot se domnívá, že stáj Red Bull bude i v nadcházející Velké ceně Koreje horkým kandidátem na zisk vítězství, ačkoli náskok týmu by již nemusel být tak vysoký.

Okruh Suzuka se ukázal jako velmi vyhovující prostředí pro aktuálního lídra Poháru konstruktérů, stáj Red Bull Racing. V závodě dominoval Sebastian Vettel, druhý dojel Australan Mark Webber a až třetí příčku obsadil Španěl Fernando Alonso s Ferrari. Ačkoli jeho ztráta v závodě byla minimální, navýšila se jeho ztráta v šampionátu. Ve hře o mistrovský titul ale stále zůstává. V dnešním druhém pátečním tréninku obsadil Alonso druhou příčku, právě za australským pilotem Markem  Webberem.

Zdá se, že tento nový okruh bude jednoznačně sedět stáji Red Bull,“ nechal se po pátečních trénincích slyšet španělský závodník, jež aktuálně na první místo v šampionátu ztrácí šestnáct bodů.Je to stejné jako na Suzuce, během pátečních tréninků se stačilo podívat na zajížděné časy a bylo jasné, že Red Bull je velmi rychlý. Těžko říct, zda-li to i zde bude podobné, ale stáj k tomu má, bohužel pro nás, dobře nakročeno,“ řekl dále Fernando Alonso.

Pilot Ferrari dále prozradil, že jízdu na zcela novém okruhu si jednoznačně užil, znepokojen je ale náročností závěrečného sektoru, který může pro jezdce znamenat určité potíže.Nejvíce se mi líbí místo, kde jsou spojeny zatáčky 4, 5 a 6, je to velmi vzrušující místo, kde může sebemenší chyba velmi hodně znamenat. Nejnáročnějším místem je jednoznačně závěrečná pasáž tratě, kde se chybuje velmi snadno.“

Sdílejte na:
Zavřít