Alonso: Poslední dva závody jsou pro nás velkým probuzením

Alonso: Poslední dva závody jsou pro nás velkým probuzením

Fernando Alonso si myslí, že i přes nová vylepšení Aston Martinu je výkon z posledních dvou závodních víkendů velkým probuzením do reality. Bude ale trvat, než se tým dokáže zlepšit.

Do Imoly přivezlo vylepšení hned několik týmů, mezi kterými byl i Aston Martin. To mělo za výsledek to, že prakticky nedošlo k žádnému většímu vývoji. Na obtížněji ovladatelný monopost AMR24 si stěžoval jak Lance Stroll, tak i Fernando Alonso. Dle nich je vůz nevyvážený a často se z přetáčivosti změní na nedotáčivý a nevyzpytatelný vůz.

Fernando Alonso v Imole ve třetím tréninku způsobil i červenou vlajku, když s vozem havaroval. Velká cena Monaka pro Aston Martin dopadla bez bodového umístění.

„Poslední dva víkendy byly klíčové pro pochopení našich slabin, pro pochopení vozu a pro jeho zlepšení. Když máte problémy, tak vždycky vyvodíte více závěrů, než když vyhráváte, takže se hodně učíme pro zbytek roku a taky pro roky 2025 a 2026. Imola i Monako jsou probuzení do reality, a to je pro nás dobře.“

Španělský pilot také přiznal, že neočekává rychlý obrat týmu a myslí si, že zavést další vylepšení bude trvat několik závodů.

„Po Imole a Monaku jsme měli určité pochybnosti o tom, že se nám nedaří rychlý výkon. Musíme se pokusit tento spád změnit. Bude nám trvat několik závodů, než představíme výrazné zlepšení vozu, ale do té doby do toho musíme dát vše a musíme se zlepšovat na trati, abychom dosáhli výsledků. Přijdou dobré i špatné dny a musíme zůstat jednotní.“

Sdílejte na:
Zavřít