Alonso po penalizaci ztratil 3. místo a pak ho získal zpět

Alonso po penalizaci ztratil 3. místo a pak ho získal zpět

Fernando Alonso po konci závodu obdržel penalizaci 10 sekund za špatně odpykaný trest v boxech a propadl se tak na 4. místo. Na třetí místo se posunul George Russell na Mercedesu. Nicméně těsně před půlnocí FIA a ředitelství závodu prohlásilo, že penalizace po konci závodu je neplatná a Fernando Alonso se vrátil na třetí pozici!

Krátce po startu závodu v Saúdské Arábii dostal Španěl penalizaci 5 sekund za špatnou startovací proceduru, jelikož stál mimo startovní rošt.

Alonso absolvoval svou penalizaci v průběhu jeho jediného pitstopu po čas safety caru, který způsobil jeho týmový kolega Lance Stroll. Nicméně Alonso byl po konci závodu vyšetřován ředitelstvím závodu s podezřením špatně odpykaného trestu.

Komisaři zjistili, že Aston Martin neprovedl zastávku dobře, jelikož se mechanik dotkl monopostu dříve než po pěti sekundách a Alonso dostal další penalizaci v podobě 10 sekund. Ve výsledkové listině se tak zařadil za George Russella, který se tak posunul na pódium.

Aktualizace: Aston Martin podal odvolání proti tomuhle rozhodnutí, protože domluva, že dotknutí mechanika počas penalizace se bere jako práce na autě, není platná a závazná a z tohoto důvodu trest byl zrušen a Fernando Alonso se vrátil na druhou pozici.

Sdílejte na:
Zavřít