Alonso opouští Alpine po “nepřijatelném” konci v Abu Zabí

Alonso opouští Alpine po “nepřijatelném” konci v Abu Zabí

Fernando Alonso už přesunul svou veškerou pozornost směrem k novému dobrodružství s Aston Martinem po dalším selhání Alpinu v této sezóně, tentokrát v závěrečné Velké ceně Abu Zabí.

Španělský pilot se na začátku závodu pohyboval v první desítce a po skončení pit stopového cyklu, by se zřejmě opět dostal na bodované příčky. Ale ve 28. kole byl kvůli podezření na únik vody, nucen z Velké ceny odstoupit. Kvůli špatné spolehlivosti tak nedokončil čtvrtý z posledních sedmi závodů. Alonso, který opět kritizoval chyby Alpinu, dále konstatoval, že bolest je pryč, jelikož už v úterý na stejném okruhu, začíná posezónní testování s Aston Martinem.

 

„Bohužel, další problém s motorem,“ řekl dvojnásobný mistr světa. Bylo to bohužel takové shrnutí tohoto roku. Na autě číslo 14 se tyto věci stávají, takže tahle je ještě navíc. Jsem rád, že to skončilo. Jak jsem řekl, jsou fakta, které jdou trochu proti nám, a to sice 6 odstoupení monopostu číslo 14. A to se nepočítají odstoupení jako například v kvalifikaci v Austrálii, sprint v Rakousku a tak dále. Nastalo asi 9 nebo 10 problémů se spolehlivostí, které jsou na této úrovní samozřejmě nepřijatelné a všechny nastaly na mém autě. Takže jsem rád, že končím a že v pondělí začínám zkoušet sedačku Astonu, v úterý testování gum a celkově snad nový projekt s více zdarem.“

Alonso byl na začátku závodu v závěsu za Sebastianem Vettelem, ale neodhodlal se k žádným předjížděcím manévrům na Němce, který naposledy startoval ve formuli 1.

„Nechtěl jsem na Seba útočit,“ prozradil Alonso. „Chtěl jsem jen odjezdit pár kol za ním a užít si to.“ 

Sdílejte na:
Zavřít