Alonso jmenoval okruhy, kde by jeho tým mohl vyhrát

Alonso jmenoval okruhy, kde by jeho tým mohl vyhrát

Aston Martin zažívá skvělý start do sezóny 2023. Z pěti již proběhlých závodů se čtyřikrát umístil na stupních vítězů, a to díky Fernandu Alonosovi. Ten se nyní soustředí na získání prvního vítězství pro tým.

Španělský pilot v posledních sezónách bojoval o umístění ze středu startovacího pole. Smlouvu s Aston Martinem uzavřel minulou sezónu po odchodu Sebastiana Vettela z formule 1. Tým od minulé sezóny provedl drastická vylepšení, která Španělovi přinesla umístění v top 3. Fernando Alonso si myslí, že na některých okruzích je výhra možná.

„Zdá se, že máme auto, které možná není nejrychlejší na rovinkách. To musíme zlepšit, ale v zatáčkách jsme dobří. Takže bych možná řekl, že nejpomalejší závody šampionátu, řekněme Monako, Budapešť, Singapur. Myslím, že do těchto okruhů v tuto chvíli vkládáme naše naděje,“ řekl pro Sky F1.

Aston Martin je v současné době na druhém místě Poháru konstruktérů, a přestože v závodě předčil Mercedes i Ferrari, nedokázal konkurovat silné formě Red Bullu. Úřadující šampioni dokázali vyhrát všech pět dosavadních závodů a z velké části byli neporazitelní.

„Myslím, že na začátku sezóny bylo pódium úžasné. Teď po čtyřech stupních vítězů samozřejmě chceme něco víc, a to minimálně druhé místo. Ale víte, dva Red Bully jsou vždy nerozbitní a superrychlí. Jsou silnější, rychlejší a spolehlivost byla pro ně vždy vynikající, oba vozy dokončily každý závod.“

Fernando Alonso tvrdí, že Aston Martin musí být připraven zaútočit v momentě, kdy se Red Bullu v jakémkoliv závodu sezóny něco nepovede.

„Pokud jednoho dne dojde k nějaké chybě, pokud se naskytne příležitost, musíme se ujistit, že jsme v pozici na útok a že stále neděláme chyby v žádném bodě víkendu.“

Sdílejte na:
Zavřít