Alonso: Hamilton má slabiny, které nikdo neobjevil

Alonso: Hamilton má slabiny, které nikdo neobjevil

Dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso se v rozhovoru pro magazín F1 Racing nechal slyšet, že Hamilton sice dosáhl vysoké úrovně, ale stále má slabiny, které ostatní jezdci neobjevili.

Fernando Alonso opustil Formuli 1 na konci roku 2018. Od té doby se věnoval supersezóně vytrvalostních závodů, vloni vyhrál závod 24 hodin Le Mans a okusil písečné duny slavné rally Dakar.

Během exkluzivního rozhovoru pro magazín F1 Racing se dvojnásobný mistr světa z let 2005 a 2006 rozpovídal o mnohých tématech, mimo jiné také o svém bývalém týmovém kolegovi z McLarenu – Lewisi Hamiltonovi.

Podle Alonsa se Hamilton vyšvihl na „jinou úroveň“ a patří mezi nejlepší závodníky v současné Formuli 1.

„Laťku obzvlášť pozvedl vloni, protože neměl tak dominantní auto jako v jiných letech,“ myslí si Španěl, který naposledy protnul šachovnicovou vlajku závodu F1 na prvním místě během domácí GP Španělska 2013.

„Pokud nemůže vyhrát, je blízko na druhém místě – ne o 20 sekund pozadu jako jeho kolega Valtteri (Bottas).“

„O víkendu, kdy Mercedes není dominantní, dojede Bottas na pátém nebo šestém místě s minutovou ztrátou – Lewis ale ne. Udělal krok vpřed, je mnohem rychlejší, mnohem připravenější.“

„Stále ale má několik slabin, kterých se nikdo nedotkl – nikdo je zatím nenašel.“

Na otázku, co je Hamiltonova největší slabost, odpověděl Alonso: „Když se podíváte na Hamiltonovy sezóny, můžete v nich najít vzorec.“

„Sezónu začne zlehka, čehož nikdo nevyužívá. Všichni jsme zpočátku nadšení, že to bude Bottasova sezóna, ale ona není.“

„Bylo by skvělé proti němu bojovat v rovnocenném souboji. Možná žádná jeho slabina neexistuje a má vše skvěle propočítané, na to ale člověk takhle nepřijde.“

Podle Alonsa nebyl šestinásobný mistr světa v posledních letech pod vysokým tlakem. Kvůli tomu „zlenivěl“ a nemá potřebu tlačit na pilu od začátku roku.

„Pokud dostanete dobrý balíček, ostatní bourají a vy si v poklidu budujete náskok na čele, jste v klidu,“ prozradil 38letý šampión.

„Pokud jste jen o bod vpředu nebo o 10 bodů vzadu, jste více ve stresu. Děláte chyby a vaše týmová rádia jsou toho odrazem. Museli bychom Lewise vidět ve chvíli, kdy je pod tlakem.“

Sdílejte na:
Zavřít