Alfa věděla o problému s křídlem ještě před Baku

Alfa věděla o problému s křídlem ještě před Baku

Kimi Räikkönen řekl, že jeho tým Alfa Romeo, věděl o problému s křídlem již v Číně. Alfa ale nestihla vyrobit nové křídlo včas.

Räikkönen byl v Ázerbájdžánu vyloučen z kvalifikace a musel startovat z boxové uličky. Stalo se tak poté, co přední křídlo na jeho voze neprošlo testem průhybu. Tým také musel křídlo upravit.

Po závodě během rozhovorů pro média Räikkönen řekl, že tým zaznamenal problém již v Číně, kde dokončil závod na 9. místě. Tým ale nestihl nové křídlo vyrobit včas.

„Samozřejmě nebylo v plánu startovat z boxů, ale takhle to dopadlo,“ řekl Räikkönen. „Popravdě nevím, co se stalo. Dnes ráno přišla zpráva a najednou křídlo nebylo legální.

Na konci posledního závodu se mi ulomil kus křídla a přišli jsme o přítlak, takže je dost pravděpodobné, že je to podobný případ.

Bohužel jsme o problému věděli ale nestihli ho vyřešit. Nakonec jsme ho museli upravit tak, jak jsme ho upravili. Určitě nás to neudělalo rychlejšími, ale je to fér pro všechny.

I přes start z boxů se Räikkönen dokázal dostat na 10. místo. Počtvrté v řadě si tak s Alfou Romeo připsal body.

„Máme jeden bod, což je lepší než nic, ale bylo to náročné, neměli jsme dostatek přilnavosti,“ řekl Räikkönen. „Nedokázali jsme přimět pneumatiky dobře pracovat a nedostali jsme z nich dostatek přilnavosti. Udělali jsme, co jsme mohli.“

Finn těžil z toho, že přezul již v 6. kole závodu. Díky brzké zastávce se mohl dostat přes své rivaly.

„Měkké pneumatiky byl v pohodě. Odjeli jsme pouze pár kol, ale jelikož nás bylo za sebou moc, jeli jsme dost pomalu, takže bylo lepší zastavit dříve a dostat se přes ně. Myslím, že jsme udělali správnou věc, snažil jsem se přimět pneumatiky pracovat, ale museli jsme trochu šetřit brzdy.

Myslím, že jeden bod je nejvíce, co jsme zde mohli získat, takže jsem spokojený. Myslím, že další závod pro nás bude jednodušší.

Sdílejte na:
Zavřít