Alfa Romeo potvrdila sestavu na sezónu 2024

Alfa Romeo potvrdila sestavu na sezónu 2024

Alfa Romeo oznámila, že Valtteri Bottas i Kuan-jü Čou zůstanou týmovými kolegy i v příští sezóně. V posledních týdnech se objevily spekulace, že čínský pilot měl být nahrazen. Tým je ale o jeho výkonech přesvědčen.

Kuan-jü Čou podepsal s týmem novou smlouvu a prodloužil tak své dosavadní působení ve formuli 1 až do konce roku 2024. Ve stejném roce končí smlouva i jeho týmovému kolegovi Valtterimu Bottasovi. Nedávno se objevily spekulace, že Theo Pourchaire, současný lídr pořadí formule 2 a pilot akademie týmu, čínského pilota v příští sezóně nahradí a dostane svoji šanci ve formuli 1. Nakonec u týmu zůstane jako rezervní jezdec.

 

Kuan-jü Čou v letošní sezóně oproti svému zkušenému kolegovi Valtterimu Bottasovi předváděl obdivuhodné výkony a Alfu Romeo přesvědčil, že je spolehlivým pilotem. „Tým Alfa Romeo F1 Team Stake vstoupí do sezóny 2024 v nezměněné sestavě, jelikož tým potvrdil, že současní piloti Valtteri Bottas a Kuan-jü Čou budou s týmem Hinwil pokračovat již třetím rokem,“ stojí v tiskové zprávě týmu.

„Před Velkou cenou Singapuru, kde tým bude usilovat o navýšení bodů, Alfa Romeo F1 Team Stake poskládal všechny díly skládačky na své místo, když si zajistil rychlou a vzrušující týmovou dvojici. S přidanou dávkou dalších zkušeností získaných v posledních čtyři a dvaceti měsících i nadále podporuje růst a rozvoj švýcarského týmu, který vstupuje do nové éry života. Je to volba, která zdůrazňuje hodnotu stability a vzdává hold důležité cestě budování týmu, která se v posledních dvou sezónách stala.“

Sdílejte na:
Zavřít