Alfa Romeo odhalila speciální livrej pro VC Itálie

Alfa Romeo odhalila speciální livrej pro VC Itálie

Alfa Romeo představila speciální zabarvení, se kterým bude tento víkend závodit na italském okruhu v Monze. Livrej vzdává hold nejnovějšímu vozu Alfy Romeo – 33 Stradale.

Sezóna 2023 je poslední rokem, kdy je Alfa Romeo titulním sponzorem Sauberu.

Nová livrej, která se představí na italské Monze, představuje italskou trikolóru a zlaté písmo, které vzdává hold uvedení nejnovějšího vozu Alfa Romeo fuoriserie – 33 Stradale.

33 Stradale je sám o sobě poctou, která navazuje na auto stejného názvu, které si získalo legendární status pro Alfu na konci šedesátých let jako sportovní auto.

Moderní reinterpretace bude omezenou sérií zakázkových výtvorů pro nejelitnější klientelu a jeho hodnota přesahuje částku 1,7 milionu eur.

Piloti Alfy Romeo – Vatteri Bottas a Kuan-jü Čou – byli také při odhalení nového nátěru monopostu C43 během akce v muzeu Alfy Romeo, které se nachází nedaleko Milána.

„Jak se blížíme k našemu domácímu závodu v Monze, je mi potěšením odhalit tuto neuvěřitelnou livrej, skutečnou poctu nejen 33 Stradale, ale Alfě Romeo jako celku a zemi, z níž pochází, Itálii,“ řekl zástupce Alfy Romeo, Alessandro Alunni Bravi.

„Toto zabarvení je pravděpodobně jedno z nejkrásnějších, kteréjsme kdy na autě měli, a možnost předvést ji před naším domácím publikem – včetně stovek členů našeho týmu z Hinwilu na tribunách – je pro všechny z nás čest.“

Generální ředitel Alfy Romeo, Jean Philippe Imparato, dodal: „S novým 33 Stradale jsme chtěli vytvořit něco, co odpovídá naší minulosti, sloužit značce Alfa Romeo a být hrdým fanouškem Alfisti.“

„Pocta Alfa Romeo F1 Team Stake ztělesňuje ducha, vášeň a vizi, kterou jsme vložili do 33 Stradale: je čistý, klasicky sportovní a kombinuje vzhled s výkonem. Nemůžu se dočkat, až to o víkendu uvidím na trati.“

Sdílejte na:
Zavřít