Albon: Velká cena Monaka byla příšerně pomalá

Albon: Velká cena Monaka byla příšerně pomalá

Alexander Albon se rozhovořil o Velké ceně Monaka. Překvapilo ho, jak pomalý závod to byl, chválí si ale získané dva body a věří, že Williams čeká podobný rozjezd do sezóny jako loni.

Ve Velké ceně Monaka zaskóroval Alexander Albon své první body v sezóně. Závod ale, tak jako ostatní, strávil zaseklý za autem před ním a nebyl schopný jej předjet. Nepomohlo ani, jak pomalé tempo ostatní závodníci nasadili.

Tempo bylo příšerně pomalé. Jakože, příšerně. Věděl jsem, že můžu jet rychle a říkal jsem si, že ostatní to rozehrávají fakt pomalu. Jako, mohli jet trochu rychleji. Po dvaceti kolech jsme dostali modrou vlajku.“

Hned v prvním kole byla vyvěšena červená vlajka a Albon přezul ze středních pneumatik na tvrdé, se kterými dojel zbývajících 77 kol závodu. „Abych byl upřímný, tak na konci závodu to bylo už těžké, pneumatiky degradovaly, ale nemyslím si, že to muselo být tak pomalé.“

„Možná byl poněkud nudný. Kéž bych měl hezčí závod, zajímavější závod, o kterém bychom mohli říkat, jak jsme v něm získali body. Ale beru, co je. Deváté místo je pro nás skvělé. Posune nás v tabulce, trochu nás to na příštích pár závodů popožene. Loni nám to chvíli trvalo, zaskórovat body, a poté jsme se rozjeli. Nevidím důvod, proč by se to nemohlo stát znovu. Na autě jsme evidentně zapracovali, trošku snížili hmotnost, přinesli pár drobných vylepšení a to se nám vyplácí,“ chválil si Albon úspěch. O místo se Williams nyní v tabulce dělí s týmem Alpine, který má také dva body. Zbývá už jen Kick Sauber, který prozatím v sezóně neskóroval.

Sdílejte na:
Zavřít