Albon: Po zkušenostech v Turecku je RB16 nyní předvídatelnější

Albon: Po zkušenostech v Turecku je RB16 nyní předvídatelnější

Alexander Albon z Red Bullu věří, že chování svého monopostu dokáže teď více předvídat poté, co nasbíral zkušenosti během víkendové VC Turecka.


Albon se do závodu kvalifikoval na čtvrtém místě, což odpovídalo jeho nejlepším výsledkům roku. Dokonce byl ve hře o umístění na stupních vítězů, dokud jeho závod neovlivnilo roztočení v kluzkých podmínkách a odsunulo ho tak na sedmé místo.

Poté, co se Albon po většině závodů v roce 2020 trápil, je pod tlakem, aby si udržel svou jezdeckou sedačku na rok 2021. Zkušenosti Sergia Péreze nebo Nica Hülkenberga by se mohly prosadit na jeho místo v týmu.

Po minulém víkendu v Istanbulu Albon říká, že je spokojenější s chováním  vozu, protože letos se hodně trápil se zadní částí modelu RB16.

„Byl to pro mne dobrý víkend a na mém autě jsme vyzkoušeli několik nových věcí, o kterých si myslíme, že díky nim je nyní auto více předvídatelné,“ uvažoval Albon.

„Jako tým jsme byli také velmi silní a vzhledem k tomu, jak dobře jsme víkend zahájili, je trochu frustrující odejít s tak malým množstvím bodů, ale z Turecka si odvážíme spoustu pozitiv.“

Red Bull po skončení sezóny 2020 může rozhodnout o týmovém kolegovi Maxe Verstappena pro rok 2021, což Albonovi poskytne další tři závody, aby uspokojil své nadřízené.

S blížícími se dvěma závody v Bahrajnu a finálovým podnikem v Abú Zabí, Albon prohlásil: „Turecko bylo dobrým víkendem a jsem přesvědčen, že jsme se vydali správným směrem.”

„Z mé strany se to zlepšovalo a byl jsem spokojený s autem na simulátoru, takže se nyní těším na příjezd do Bahrajnu a uvidíme, co máme.“

Red Bull je na cestě k druhému místu v Poháru konstruktérů poprvé od roku 2016 díky náskoku 86 bodů před Racing Pointem.

Sdílejte na:
Zavřít