Albon: Motory Mercedesu na rok 2026 jsou sázka na jistotu

Albon: Motory Mercedesu na rok 2026 jsou sázka na jistotu

V roce 2026 přijdou nové předpisy a Alexander Albon se domnívá, že Mercedes dokáže vyrobit špičkový motor. V nové éře formule 1 se znovu do popředí dostane výkon a spolehlivost pohonné jednotky.

Piloti si myslí, že právě Mercedes bude tažným koněm nové éry. Mezi ně patří i pilot Stříbrných šípů George Russell, od kterého jsou pozitivní slova směrem k vlastnímu týmu očekávány, ale není jediným se stejným názorem.

Vzhledem k tomu, že v roce 2026 vstoupí do F1 několik dodavatelů motorů, bude se výkonnost celého startovního roštu lišit. Vstup čeká i Audi, které je nyní pod tlakem, jelikož musí překonat rozdíl oproti zavedeným týmům.

Mercedes má jistou výhodu a má veškeré zázemí, infrastrukturu a personál, aby vynikl. Tým ví, že při změně předpisů se musí okamžitě pustit do práce, ale posledních několik let vnímání německého týmu poškodilo.

Alexander Albon, pilot Williamsu, v motory Mercedesu věří. Pro jeho tým je dodavatel pohonné jednotky zásadní, protože bez něj by sváděli těžký boj.

„Pokud jde o změny předpisů, tak si myslím, že Mercedes je zřejmě o krok napřed před svými soupeři. Tím nechci říct, že si nemyslím, že ostatní týmy odvedou dobrou práci, ale myslím, že je to přinejmenším sázka na jistotu. Když se podíváte třeba na ostatní týmy ve středu pole, které mají novou pohonnou jednotku, jsem si jistý, že vynaloží hodně peněz, aby se rozjely.“

Williams má již několik let pohonné jednotky na nejvyšší úrovni, ale v posledních letech Mercedes dohnaly a předběhly motory Honda a Ferrari. Po několika obtížných sezónách vidí pracovníci Toto Wolffa rok 2026 jako velkou šanci, jelikož vývoj motorů se výkonnostně pozvedne.

Sdílejte na:
Zavřít