10 ikonických citátů Kimiho Räikkönena v F1

10 ikonických citátů Kimiho Räikkönena v F1

Pardon, ale Kimimu Räikkönenovi je dnes 44? Jak se to stalo? Je divné si představit, že Kimi, ten blonďatý modrooký Finn s mladistvým elánem, jehož tehdejší tempo v McLarenu ohromilo celý svět, je dnes muž ve středních letech.

V jeho speciální den jsme mu popřáli jediným možným způsobem – výběrem nejlepších citátů z jeho kariéry jezdce formule 1. A ne, ne všechny pocházejí pouze z týmového rádia…

10: „Rozhodl jsem se pro kariéru v motosportu, protože se tam nemusí vstávat tak brzo ráno.“

Je podvod, když použijeme záznam z Kimiho knihy haiku? Tohle je jen jeden z mnoha skvostů z malé bílé knížky vydané k příležitosti partnerství Ferrari s Mission Winnow při Velké ceně Japonska 2018.

9: „Když při výjezdu z boxu svítí červená, musíte zastavit. Pak do vás narazí nějaký slepoň a rozbije auto.“

Kdo byl tím sleponěm ptáte se? Tím myslí jenom sedminásobného mistra světa Lewise Hamiltona, který během safety caru v Kanadě 2008 přehlédl červené světlo na konci uličky při výjezdu z boxů a zezadu narazil přímo do Kimiho monopostu Ferrari.

8: „Ochraňuje mou hlavu.“

Odpověděl, když byl tázán, co pro něj znamená jeho helma. Když se Kimiho zeptáte na stupidní otázku, dostanete stupidní odpověď. To je přece jasné.

7: „Prvních pár zatáček je celkem fajn, ten zbytek stojí za ho***.“

Připomeňme si, že Ferrari strávilo posledních několik let v devadesátkách s nápisem Abu Dhabi na kšiltech svých jezdců a sponzorem závodu Etihad na zadním křídle. Takže Kimiho hodnocení okruhu Yas Marina při historicky první Velké ceně Abú Zabí v roce 2009 by dopadlo opravdu dobře…

6: „Jo, jo, jo, jo, to celou dobu dělám. Nemusíte mi to připomínat každých deset vteřin.“

Takový mladší sourozenec zprávy z týmového rádia z Velké ceny Abú Zabí 2012.

5: „Ten idiot, až ho uvidím, praštím ho.“

Sergio Pérez se zapsal na Kimiho malou černou listinu po příliš mnoha prohřešcích u nevyzpytatelného výjezdu v Monacu 2013.

4: „Vezmi mi rukavice a volant! Rukavice! Marku, rukavice! Volant! Rukavice a volat, jo! Hej, hej! Volant, řekněte mu někdo, ať mi ho dá! No tak! Pohyb!“

Skoro to až slyšíte, co? Ledový muž se nám před startem v Baku 2017 trochu rozohnil.

3: „Neřvi tam, *****. Dovolím mu to, až budu mít příležitost, ale ne v rychlých zatáčkách.“

Jeden podceňovaný kousek. Kimiho reakce na Alana Permaneho poté, co ho jezdec Lotusu vyzval, aby „šel do pr****“ a vyměnil si pozici s týmovým kolegou Romainem Grosjeanem v Indii 2013. Stalo se to v době, kdy se Räikkönenovy vztahy s týmem rychle zhoršovaly a po odstoupení v prvním kole následujícího závodu v Abú Zabí vynechal poslední dva závody sezóny.

2: „Nechte mě být. Vím, co dělám.“

Teprve druhá hláška v řadě, která zdobila trička a začala představovat vše o muži, mýtu, legendě, kterou je Kimi Matias Räikkönen.

1: „S **l jsem.“

Stále stejně vtipné jako v roce 2006, kdy bylo první živé vysílání pro miliony diváků. Kimi se neubránil dojetí, když zjistil, že zmeškal speciální panel s fotbalovou ikonou Pelém a neméně ikonickým Michaelem Schumacherem, který se chystal odejít do důchodu. Škoda, že se totéž nedalo říct o jeho střevech!

Sdílejte na:
Zavřít