ZOE MAYLING: Lewis a Nico – Perfektní kolegové?

ZOE MAYLING: Lewis a Nico – Perfektní kolegové?

Přinášíme vám přeložený článek anglické blogerky Zoe Mayling o přátelství ve Formuli 1 a o perfektním vztahu týmových kolegů u Mercedesu, který se srovnává s nepřátelstvím uvnitř Red Bullu.

PŮVODNÍ ČLÁNEK V ANGLIČTINĚ NALEZNETE ZDE.

I když jsem fanouškem Ferrari po celý život, musím přiznat, že si myslím, že piloti Mercedesu jsou nejlepší týmoví kolegové v poli. Jsou přáteli na trati i mimo ní. Myslím, že jsou perfektním příkladem toho, jak by týmoví kolegové měli vycházet a pracovat společně.

Jejich přátelství jdou až daleko do minulosti, když společně byli v motokárách. Tehdy byli oba docela vtipálci a to jim zůstalo dodnes. Toto dlouhodobé přátelství doopravdy vypadá dobře a je to skvělé vidět, jak se spolu smějí, nejen pro fanoušky, ale také pro tým.

V týmech, kde spolu jezdci nevycházejí, je extrémně složité udržet fanoušky a vedení týmu šťastné. Pojďme se podívat na nedávný souboj mezi týmovými kolegy, který už trvají delší dobu a piloti stále mají nějaké neshody: Red Bull.

Mark Webber a Sebastian Vettel jsou známí tím, jak spolu téměř nikdy nevycházeli a vedlo to už k několika problémům uvnitř týmu a mnoho naštvaným fanouškům. Je těžké to zvládnout a předstírat, že všechno je pod kontrolou, když dva piloti spolu věčně nesouhlasí a ztrácí mezi sebou respekt.

Tady si myslím, že Mercedes měl štěstí, protože Lewis a Nico jsou spolu v pořádku. Oba jsou piloti Formule 1, takže samozřejmě jsou velmi soutěživí. Oba chtějí porazit toho druhého, získat více a bodů a zvítězit, ale zároveň se respektují a nejsou hloupí; bojují tvrdě, ale rozumně. Neriskují vzájemné vyřazení se ze závodu a ví, kde jsou hranice. Samozřejmě každý závod tvrdě tlačí, ale také se na trati baví.

Mercedes nezvýhodňuje ani jednoho z nich a oba mají v týmu rovnocennou pozici.  S oběma se zachází rovnocenně a oba dostávají stejné férové šance. Byla tu sice drobná kontroverze v Malajsii, kde byl Hamilton na třetí pozici a Rosberg jel rychleji za ním na čtvrté, ale několikrát za sebou mu bylo řečeno, aby Hamiltona nepředjížděl. To vyvolalo pár obvinění Mercedesu, že zvýhodňuje Hamiltona, ale Lewis poté podal velmi skromnou řeč na pódiu, kde vysvětlil, že by tam místo něj měl být Nico. Ten byl sice naštvaný, ale stále byl šťastný a pořád se usmíval. Věděl, že to bylo lepší pro tým a přátelství mezi ním a Lewisem zamezilo jakýmkoli nesvárům uvnitř týmu.

Je to trošku rozdílné od Red Bullu, který si v Malajsii taktéž zadělal na problémy, které vyústily v negativní diskuze o pilotech a týmu.

Abych k vái byla upřímná, když Lewis Hamilton poprvé startoval ve Formuli 1 v roce 2007, nelíbil se mi. Myslela jsem, že byl arogantní a moc se předváděl. Samozřejmě, že byl velmi taletovaný, ale myslela jsem, že je trošku moc brzo na to, aby říkal věci, které říkal. Od té doby jsem ho ale začala mít ráda, hlavně od té doby, co přišel do Mercedesu. Myslím, že doopravdy vyrostl a dospěl a nyní je to nejenom fantastický řidič, ale i dobrý chlap. Jeho přestup z McLarenu do Mercedesu také pomohl jeho kariéře a osobnosti.

Jsem fanouškem obou pilotů individuálně, ale i jejich společného působení u Mercedesu. Ráda je vidím spolu, vždy šťastné, usmívající se a vtipkující, ale zároveň zlepšující se na trati a zlepšování pokroku týmu. Jejich přátelství je pravé a to je to, co je činí tak obdivuhodnými a přeji si, abychom viděli více týmových kolegů, kteří spolu takto vychází.

——————

Autorkou článku je Zoe Mayling, http://formulaonezoe.wordpress.com

Sdílejte na:
Zavřít