Získal Bottas pole position? Ano, pokud se zruší kvalifikace

Získal Bottas pole position? Ano, pokud se zruší kvalifikace

Valtteri Bottas ovládl oba páteční tréninky, nejdůležitější je ale prvenství v tom odpoledním. Jestliže se na neděli přesunutá kvalifikace nebude konat, bude listina časů z druhého tréninku formovat startovní rošt.

Před začátkem prvního tréninku bylo organizátory oznámeno zrušení zítřejšího programu. Ruší se tak třetí trénink, kvalifikace byla z důvodu nebezpečí tajfunu Hagibis přesunuta na nedělní dopoledne.

Nedělní kvalifikace je naplánovaná na 3. hodinu ranní našeho času. Dle aktuálních předpovědí by v neděli nemělo hrozit žádné nebezpečí. Pokud by se ale předpovědi mýlily a tajfun kvalifikaci i přes její odložení ohrozil, startovalo by se do závodu na základě výsledků druhého tréninku.

 

V tuhle chvíli je tak Valtteri Bottas potenciálním držitelem pole position. I přesto, že druhý trénink mohl být rozhodující pro startovní rošt, nepřikládaly mnohé týmy zajetým časům důležitost.

„Nejdůležitější je hledat správné nastavení a připravovat se na neděli,“ oznámil šéf Ferrari Mattia Binotto.

U Renaultu jsou prý znevýhodněni, jelikož v pátek nasadili díly, které je nejdříve potřeba otestovat. Šéf stáje Cyril Abiteboul také prozradil, že v obou vozech používají staré motory, se kterými jezdci začínali letošní sezónu.

„Zůstáváme na pátečních motorech, které nejsou dostatečně výkonné, jelikož jsme je používali na začátku roku,“ prozradil médiím Abiteboul. „Stojí nás to hodně času, ale věříme, že neděle bude v pořádku a kvalifikace se pojede.“

Sdílejte na:
Zavřít