Double Mercedesu i ve druhém tréninku: Bottas opět vpředu

Double Mercedesu i ve druhém tréninku: Bottas opět vpředu

Svůj perfektní pátek zakončil podtrhl nejrychlejším časem Valtteri Bottas na Mercedesu. O jednu desetinu sekundy porazil svého týmového kolegu Lewise Hamiltona. V nejlepší trojce vystřídal Ferrari Max Verstappen na Red Bullu.

Odpoledne se teplota vzduchu i tratě zvýšila, fanoušci si mohli užívat příjemných 28 stupňů, trať byla rozpálená na 33 stupňů.

Stejně jako první trénink, i druhý trénink měl spíše klidnější průběh. Ačkoliv je zítřejší program z důvodu blížícího se tajfunu zrušen, dnešek nepříznivému počasí nenasvědčoval.

Na okruhu Suzuka se nám opět jiskřilo. Jezdci zde využívají nejvyšší možný přítlak.

Na williamsu Roberta Kubicy se usilovně pracovalo. Výměna sedačky pak potkala Alexe Albona.

Jelikož je sobotní program zrušen, nepojede se třetí trénink. Jezdci tedy byli nuceni vměstnat zítřejší přípravy do druhého tréninku. To vedlo k několika chybám, Valtteri Bottas se v nájezdu do svého rychlého kola roztočil, kvůli němu pak musel svůj kvalifikační pokus vypustit také Lewis Hamilton.

Po třiceti minutách vedl Sebastian Vettel před Maxem Verstappenem a Alexem Albonem.

Brzy se ale do vedení dostaly oba dva mercedesy v čele s Valtterim Bottasem. Létající Fin vládl také tabulce nejvyšší dosažené rychlosti, na speed trapu mu bylo naměřeno 305,9 km/h.

Japonští fanoušci jsou do motorsportu velmi zapálení, čemuž nasvědčuje jejich kreativita při tvorbě vlastních overalů nebo čepic!

Přestávku v cestě za ovládnutím galaxie si udělal také sithský lord Darth Vader, který se rozhodl navštívit páteční tréninky.

Jestliže bude nedělní kvalifikace kvůli tajfunu Hagibis zrušena, rozhodnou výsledky druhého tréninku postavení na startovním roštu. Z pole position by tak odstartoval Valtteri Bottas, v první řadě by jej doplnil Lewis Hamilton.

Max Verstappen v druhém tréninku obsadil třetí příčku, za ním pak následovali oba jezdci Ferrari v čele s Charlesem Leclercem. Do top 6 se vešel také Alex Albon na Red Bullu. McLaren potvrzuje roli nejlepšího týmu ze zbytku pole sedmým časem Carlose Sainze, silný je zde také Racing Point, osmou příčku obsadil Sergio Pérez. Nejlepší desítku uzavřeli Pierre Gasly a Lando Norris.

Sdílejte na:
Zavřít