Zemřel legendární komentátor formule 1 Murray Walker

Zemřel legendární komentátor formule 1 Murray Walker

Pro anglicky hovořící země byl Murray Walker hlas královny motorsportu. Britský komentátor, který působil v letech 1976 až 2001 jako hlavní zpravodaj formule 1 pro Velkou Británii, zemřel v 97 letech.

V prohlášení vydané v sobotu večer britským závodním klubem jezdců, bylo oznámeno, že ikona motoristického vysílání Murray Walker zemřel ve věku 97 let.

„S velkým zármutkem oznamujeme úmrtí člena britského závodního klubu jezdců Murraye Walkera OBE. Přítel, opravdová sportovní legenda, oblíbený komentátor s nakažlivým úsměvem. Murray bude všem chybět, jeho odkaz a hlas bude navždy žít v motosportu a v našich srdcích.“

„Děkujeme Murrayovi za všechno, co udělal pro naši komunitu. Jsme myšlenkami s jeho rodinou a přáteli v této těžké době.“

„Odpočívej v pokoji náš kamaráde.“

Murray Walker začal svoji komentátorskou kariéru v roce 1948 a zpočátku se zaměřil na motocyklové závody, než začal komentovat královnu motorsportu v sedmdesátých letech minulého století. V roce 1976 se stal hlavním komentátorem televizního vysílání BBC.

Posledním závodem, který celý odkomentoval, byla VC USA 2001. V roce 2002 dostal speciální cenu BAFTA za přínos televizi.

„Odpočívej v pokoji. Báječný muž v každém ohledu. Národní poklad, komunikační génius, legenda formule 1,“ napsal na Twitter jeho bývalý spolukomentátor Martin Brundle.

„S velkým smutkem musím informovat fanoušky, že dnes zemřel Murray Walker.“

„Byl pro mnoho z nás fanoušků hlas formule 1, který ztělesňoval sport, který milujeme. Znalý za hranici slov a s vášní, která z něho udělala ještě lepšího komentátora, vytvořil tomuto sportu několik ikonických momentů, které navždy zůstanou v našich vzpomínkách.“

„Odpočívej v pokoji,“ uvedl v prohlášení generální ředitel okruhu Silverstone Stuart Pringle.

Královna motorsportu vydala prohlášení, ve kterém vyjadřuje soustrast rodině a je velmi smutné slyšet, že zemřel Murray Walker.

„Jeho vášeň a láska ke sportu inspirovala miliony fanoušků po celém světě. Bude navždy součástí naší historie a bude nám velmi chybět.“

Redakce Světformule vyjadřuje soustrast rodině a blízkým přátelům Murraye Walkera.

Odpočívej v pokoji.

Sdílejte na:
Zavřít