Závod F3 v Bahrajnu vyhrál favorizovaný Browning

Závod F3 v Bahrajnu vyhrál favorizovaný Browning

Angličan Luke Browning byl nejrychlejší v předsezonních testech a po zpackaném pátečním sprintu dnes potvrdil čistým triumfem v závodě F3 svou roli favorita na titul mistra.

30 účastníků šampionátu čekala v sobotu ráno před prvním „hlavním“ závodem sezóny v Bahrajnu příjemná klubová atmosféra. Před beznadějně prázdnými tribunami byli „ztraceni v poušti nezájmu“ tak nějak sami mezi sebou. Klobouk dolů před každým, kdo pro takovou „non-show“ sežene milionové příspěvky sponzorů…

Ale ke sportu: Start do závodu na 22 kol vyšel nejlépe Luke Browningovi z týmu Hitech. Za Britem se seřadili Sami Meguetounif (Trident), Tim Tramnitz (MP), Christian Mansell (ART) a Santiago Ramos (Trident), zatímco se poleman Dino Beganovic kvůli problému řazení či spojky sotva pohnul z místa.

Podobně, jako ve včerejším sprintu, se nikdo nedokázal odpoutat a jelo se dlouho v závětří. Skutečnosti, že se soupeři za ním zábavně přetahovali o pozice zkušený favorit Browning po 5 kolech přeci jen využil a vyjel si sekundový náskok. Tuto výhodu ale zase ztratil a do druhé poloviny závodu vedl junior Williamsu šňůru monopostů v pořadí Mansell, Meguetounif, Tramnitz, Ramos, Mini, Fornaroli, Lindblad, Tsolov a další. Všechno bylo možné…

Zmíněná šňůra se přetrhla až chybkou Ramose 6 kol před koncem a vše napovídalo tomu, že se o vítězi rozhodne mezi Browningem, Mansellem, Meguetounifem a Tramnitzem. 4 kola před koncem se mladík z Hamburgu Tramnitz posunul na 3. místo. Luke Browning poté dokázal chladně udržet juniora Sauberu Mansella za sebou a dojel si pro čisté vítězství.

Vítěz včerejšího sprintu Lindblad skončil 8. před nováčkem Alexem Dunnem z Irska. Jediná závodnice, Sofia Florschová závod nedokončila.

Výsledek závodu F3 v Bahrajnu:

  1. Luke Brawning, Hitech
  2. Christan Mansell, ART
  3. Tim Tramnitz, MP
  4. Sami Meguetounif, Trident
  5. Santiago Ramos, Trident
  6. Gabrielle Mini, Prema
  7. Leonardo Fornaroli, Trident
  8. Arvid Lindblad, Prema
  9. Alex Dunne, MP
  10. Oliver Goethe, Campos

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít