Zatím nejlepší zima, pochvaluje si Red Bull začátky s Hondou

Zatím nejlepší zima, pochvaluje si Red Bull začátky s Hondou

Tým sice uznává, že není nejrychlejší, Helmut Marko však tvrdí, že takhle povzbudivé testy pro Red Bull v této fázi ještě nikdy nebyly.

Red Bull si pochvaluje dosavadní průběh předsezónních testů F1 před ročníkem 2019. Ten znamená zahájení spolupráce s novým dodavatelem pohonných jednotek, japonskou Hondou.

„Zatím, když budu mluvit o Red Bullu a Toro Rosso, prožíváme skvělé období,“ říká Marko. „Řekl bych, že jsme nikdy neměli tak dobrou přípravu na sezónu. Pro oba týmy.“

Stáj z Milton Keynesu podle Marka nikdy nepochybovala o výkonnostní stránce motorů Honda, otazníky však visely nad jejich spolehlivostí. Oba týmy však zatím v Barceloně jezdí bez potíží.

„Je to nová doba. Neohlížíme se zpět. Díváme se vpřed,“ řekl. „Máme velice dobré vztahy. Měli jsme samozřejmě obavy o spolehlivost, zatím to ale vůbec není problém. Je to také nová kultura. Dobře ale sedí k našim lidem.“

helmut_marko_2019

Marko souhlasí, že Ferrari se zatím zdá být nejrychlejším týmem, věří však, že Red Bull prokazuje dobrou výkonnost a s Hondou může být pravidelným kandidátem na vítězství.

„Z toho, co jsem viděl na trati, je rozhodně Ferrari momentálně nejrychlejším vozem. Za ním jsou to Red Bull a Mercedes. Uvidíme, co s tím do Melbourne zvládneme udělat.

Jsme ale velice optimističtí a věříme, že letos dokážeme vyhrávat závody díky naší vlastní síle, nikoliv jen v případě problémů ostatních nebo na speciálních okruzích jako v Monte Carlu nebo Singapuru.“

Sdílejte na:
Zavřít