Zatím na Ferrari nestačíme, přiznává Bottas

Zatím na Ferrari nestačíme, přiznává Bottas

Tým obhájců titulů mistrů světa bedlivě sleduje, jak si v předsezónních testech stojí jeho konkurence. Ferrari má prý aktuálně lehce navrch.

Mercedes zatím v předsezónních testech Formule 1 na začátku ročníku 2019 lehce zaostává za svými konkurenty od Ferrari. Tvrdí to jeho pilot Valtteri Bottas.

Už pětinásobný šampion Lewis Hamilton prohlásil, že stáj z Maranella je v Barceloně „velice, velice silná“, Bottas s pohledem týmového kolegy souhlasí.

„Vypadají velice silně,“ potvrdil Fin. „Nezáleží na tom, kolik mají paliva v nádrži nebo s jakým nastavením motoru jezdí. My se to snažíme dohnat, ale v každém případě jsou rychlí. V krátkých i dlouhých jízdách.

Myslím si, že cítíme, že jsou v tuto chvíli trochu napřed, je ale samozřejmě nemožné činit detailní kalkulace.“

„Ferrari je velice silné. Najíždí také spousty kol, vypadá to, že má ještě lepší auto než loni. Letos to bude ještě větší výzva.“

Lewis Hamilton

Bottas však zároveň opáčil, že Mercedes se o výsledky jednotlivých testovacích dnů příliš nezajímá a podotkl, že tým má v Barceloně jiná měřítka než tabulku nejrychlejších časů.

„Samozřejmě, že z toho něco vyčítáme,“ přiznává. „Sledujeme to. Opravdu se ale chceme soustředit na ten omezený čas, který na testování máme, chceme se soustředit sami na sebe a svoje auto.

Jsem si jistý, že mezi jednotlivými testy budou týmy trochu analyzovat. Opravdu záleží na tom, jak na tom budeme v Melbourne, a to bude záležet na tom, jak efektivně využijeme tyhle testy.

Jak už jsem říkal, Ferrari vypadá velice silně. O tom není žádných pochyb.“

Sdílejte na:
Zavřít