Začínáme s čistým štítem, míní Webber

Začínáme s čistým štítem, míní Webber

Australský pilot stáje Red Bull věří, že do příštího ročníku vstoupí všichni závodníci se zcela čistým štítem, šance na titul tedy budou podle něj velmi vyrovnané.

Mark Webber po většinu letošního ročníku bojoval se svým stájovým kolegou Sebastianem Vettelem, což mu podle vlastních slov dalo hodně nových zkušeností, které využije v ročníku příštím. V otevřeném rozhovoru pro BBC australský pilot prozradil, jak moc byla letošní sezóna náročná a jak se připravuje na tu nadcházející.

„V letošním ročníku se stalo spousta věcí, které jsou nové nejen pro mne, ale také pro celý náš tým,“ řekl držitel letošní třetí příčky v Poháru jezdců. „Sebastian je nyní mistr světa, já jsem velmi pyšný na to, že jsem jej v průběhu sezóny byl několikrát schopný porazit.“

„Nyní začínáme znovu. Za necelé tři měsíce tu budou první testovací jízdy, s nimi také první výsledky a nasbíraná data. V pravidlech se toho pro příští rok také velmi změnilo, ale my chceme i nadále dojíždět na těch nejvyšších stupních a opět bojovat o mistrovské tituly,“ dodal na závěr australský pilot, jež v letošní sezóně získal celkem 242 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít