Začalo natáčení seriálu o Sennovi z dílny Netflixu

Začalo natáčení seriálu o Sennovi z dílny Netflixu

Více než dva roky poté, co Netflix oznámil vznik očekávaného dramatického seriálu o trojnásobném mistru světa a brazilském národním hrdinovi Ayrtonu Sennovi, pověřila produkce herce Gabriela Leoneho nelehkým úkolem ztvárnit legendárního pilota. Natáčení seriálu již probíhá, ale datum premiéry není známo.

„Je to obrovská zodpovědnost a zároveň velká čest, že mohu představovat ikonu, která během svého života inspirovala tolik lidí a ukázala světu brazilský sportovní talent,“ vyjádřil se prostřednictvím prohlášení Gabriel Leone, který je sám Brazilec. „Vědomí, že prostřednictvím Netflixu přiblížíme tento příběh milionům lidí v tolika zemích, mě inspiruje k tomu, abych to považoval za jednu z velkých rolí své kariéry.“

Viviane Senna, sestra Ayrtona Senny, o herci uvedla: „Má schopnost věrně ztvárnit Ayrtonovu jedinečnou osobnost, zejména toho Ayrtona, kterého jsme jako rodina znali mimo závodní dráhu. Je velmi zvláštní, že můžeme oznámit, že budeme vyprávět příběh, který o něm zná jen málo lidí. Rodina Sennových je odhodlána udělat z tohoto projektu něco naprosto jedinečného a nevídaného. A není nikdo lepší než Netflix, který má celosvětový dosah, aby byl naším partnerem.“

Šestidílný dramatický seriál má být dle Netflixu příležitostí pro fanoušky, jak společně se legendárním pilotem protnout cílovou pásku. Po boku Gabriela Leoneho se objeví Kaya Scodelario, známá především díky rolím ze série filmů Labyrint a Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta.

„Jelikož jsem poloviční Brazilka, bylo vždy mým snem pracovat na brazilské produkci. Je mi ctí podílet se na projektu, který vypráví příběh Ayrtona, skutečného národního hrdiny, který pro lidi v Brazílii i na celém světě tolik znamená. Je to obrovská zodpovědnost a já se na tuto cestu moc těším,“ vyjádřila se herečka.

Mezi dalšími jmény, která byla od té doby potvrzena, jsou Alice Wegmannová, Camila Márdila, Christian Malheiros, Gabriel Louchard, Hugo Bonemer, Julia Foti, Marco Ricca, Pâmela Tomé; Susana Ribeiro; dále Matt Mella, Arnaud Viard, Joe Hurst, Johannes Heinrichs, Keisuke Hoashi, Leon Ockenden, Patrick Kennedy, Richard Clothier, Steven Mackintosh a také Tom Mannion.

V ději seriálu nepůjde jen o hlavní momenty kariéry zesnulého pilota, ale jedná se o pozvánku k intimnímu prozkoumání jeho osobnosti a rodinných vztahů. Pilotní díl do dějě uvede jeho kariérním debutem, krátce poté, co přijel do Velké Británie závodit ve formuli Ford a bude líčit všechny jeho velké triumfy a překážky i všechny lidské momenty mezi nimi, aby nakonec dospěl k událostem Velké ceny San Marina 1994 v italské Imole, kde pilot zemřel.

Seriál Senna společnosti Netflix produkuje společnost Gullane ve spolupráci s firmou Senna Brands a s rodinou pilota, pod kterou je podepsán jako hlavní režisér Vicente Amorim. V současné době Netflix ještě nepotvrdil datum premiéry seriálu, ale produkce již odstartovala v Sau Paulu a Angra dos Reis v Rio de Janeiru. Natáčet se bude i ve Velké Británii.

Pokud všechno půjde tak jak má, diváci se premiéry dočkají v druhé polovině roku 2024.

Sdílejte na:
Zavřít