Wolff: Verstappena letos nikdo nedožene

Wolff: Verstappena letos nikdo nedožene

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff připustil, že Max Verstappen už je nyní mistrem světa. Nizozemec v Japonsku získal třetí vítězství této sezóny a dle Wolffa jej letos už nikdo nedožene.

Max Verstappen do Velké ceny Japonska startoval z pole position a suverénně zvítězil. Do cíle dojel s náskokem více než 12 sekund před svým týmovým kolegou Sergiem Pérezem.

Mercedes, který prožívá třetí obtížnou sezónu od změny pravidel v roce 2022, dokázal zajet pouze sedmé a deváté místo. Toto Wolff prohlásil, že o titulu už je rozhodnuto teď a že Stříbrné šípy přinejlepším čeká boj o druhé místo v Poháru konstruktérů.

“Letos Maxe nikdo nedožene. Jeho jízda i vůz jsou prostě skvělé. Je vidět, jakým způsobem hospodaří s pneumatikami, a v podstatě je teď v této sezoně nejlepší z ostatních. To je fakt, to je vše, ale doufejme, že se nám podaří dohnat McLaren a Ferrari a budeme bojovat o druhé místo v Poháru konstruktérů. Tak to bylo i minulou sezónu a skončili jsme druzí.”

Druhé místo v Poháru konstruktérů bude pro tým velkou výzvou. Toto Wolff si myslí, že pro týmovou morálku to není povzbudivá pozice.

“Kdybych se na to měl dívat z čistě sportovního hlediska, tak záleží pouze na prvním místě, ne na druhém, třetím či čtvrtém, ale to je realita, které v tuto chvíli čelíme. Snažíme se z této nové reality vytěžit maximum, a to je porazit naše konkurenty a zároveň uznat, že někdo prostě odvádí lepší práci a nastavuje měřítko, které nakonec musíme nastavit zase my.“

Toto Wolff naznačil, že Mercedes zvažuje příští změnu pravidel v roce 2026 jako cílové období, kdy by mohl dostihnout Red Bull. “V roce 2026 dojde k velkému přenastavení, které určitě poskytuje nejreálnější příležitost pro jakýkoli jiný tým předstihnout Red Bull, ale do té doby zbývá jedna a čtvrt sezóny a já nechci v příštích 18 měsících příliš trpět.”

Christian Horner, šéf týmu Red Bull, zlehčoval náskok Maxe Verstappena. “Je velmi brzy odepisovat letošní sezónu. Ještě zbývá 20 závodů a já jsem se za ty roky naučil příliš neposlouchat, co Toto říká.“

“Max je ve skvělé formě a vůz taky. Chce vědět nejen o tom, kdo je za ním, ale i o tom, jaké kdo zajíždí časy. Kapacita, kterou má, je velmi působivá. Forma, kterou měl loni, se prostě přenesla do tohoto roku.”

Sdílejte na:
Zavřít