Wolff: Udělal jsem největší hloupost za svou kariéru

Wolff: Udělal jsem největší hloupost za svou kariéru

Šéf Mercedesu Toto Wolff označil svůj rádiový vzkaz Georgi Russellovi během Velké ceny Rakouska formule 1 za „nejhloupější věc, kterou jsem kdy udělal“. Zpětně si uvědomuje, jaké následky mohla jeho neuváženost mít.

George Russell využil toho, že Max Verstappen a Lando Norris dostali v 64. kole defekt při střetu ve třetí zatáčce, a z nečekaného třetího místa převzal vedoucí pozici v závodu. Když byl Brit na místě, aby získal první úspěch německé značky v F1 od listopadu 2022, přišel šéf Mercedesu Toto Wolff přes rádiové vlny Russellovi říct, že „tohle můžeš vyhrát“.

Russell reagoval naléhavou výzvou „nechte ho jet“, když se za ním přibližoval Oscar Piastri z McLarenu, ale jezdec Mercedesu se udržel a získal svůj druhý triumf v kariéře.

Po závodě Russell tento komický okamžik rozvedl a prozradil, že málem havaroval, protože Wolff nechal vzrušení z vítězství převážit nad rozumem. „Najednou mi Toto křičel do ucha, že to můžeš vyhrát. Málem jsem havaroval, když mi křičel do uší, bylo to tak hlasité,“ vzpomínal Russell. „Ale myslím, že to jen dokazuje vášeň, kterou všichni sdílíme, a že to pro nás zřejmě bylo několik těžkých let. Je to skvělý pocit být zpátky na nejvyšším stupni.“

Wolff přiznal, že když mu to došlo, cítil se trapně a za svůj výjev se stydí. Uvědomil si, že byl blízko tomu, aby zmařil vyhlídky Mercedesu na vítězství, když zasáhl do vysílačky. „Myslím, že jezdce dobře znám a vím, co občas potřebují, abych je povzbudil nebo přeorientoval, protože s nimi trávím hodně času,“ vysvětlil Wolff. „Myslím, že znám jejich psychologii. Ale tohle je ta nejhloupější věc, kterou jsem za 12 let u Mercedesu udělal.

„Budu se navždy stydět, protože se vždy ujistíte, kde jezdec na trati je, než mu něco začnete hlásit. A to neuděláte při brzdění nebo ve vysokorychlostních zatáčkách. Ale já jsem se nedíval na GPS, jen jsem viděl, jak se ti dva (Verstappen a Norris – pozn. red.) navzájem vyřazují, což jsme předvídali, a pak jsem jen emotivně zmáčkl tlačítko a řekl: ‚Můžeme to vyhrát‘. S tou zprávou jsem mu mohl pokazit závod! Představte si, jaký by to byl pocit. Jsem plný emocí. Těší mě, že se nám daří, a těší mě, že se Lewisovi (Hamiltonovi – pozn. red.) a Georgovi daří. Prostě jsem se tou situací nechal unést, ale vážně, bylo to trapné!“ řekl Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít