Wolff: Problém není, že jsem žena, málo šancí je i pro muže

Wolff: Problém není, že jsem žena, málo šancí je i pro muže

Susie Wollf včera oznámila, že letošní sezóna bude ve Formuli 1 její poslední. Zhasla tak naděje na to, že by se v brzké době mohla na start závodu postavit pilotka. Pohlaví však podle ní nebylo hlavní příčinou, proč nikdy nedostala skutečnou šanci.

Susie Wollf se stala vývojovou jezdkyní Williamsu v roce 2012 a podle týmu odváděla skvělou práci na simulátoru i v samotném vývoji. Díky tomu získala v loňské sezóně možnost zúčastnit se dvou pátečních tréninků ve Velké Británii a v Německu a po více než dvou dekádách se tak stala první ženou, která zasáhla do závodního víkendu. Díky tomu mohla snít o tom, že by se jednoho dne postavila také na start závodu, ale nyní už to tak nevidí a dává proto sbohem nejen Williamsu, ale pravděpodobně také celému motorsportu.

Ve 32 letech je rozhodnutí ukončit kariéru už víceméně pochopitelné: „Pochopila jsem, že šanci v závodě už nedostanu a hodlám se tedy vrhnout na další životní výzvy. Nikdy jsem se netajila svým snem dotáhnout to jednoho dne až na startovní rošt některého závodu. Podřizovala jsem tomu vše, a vždy když jsem se dostala do auta, dostala jsem ze sebe vše a ukazovala tak svůj potenciál.“

„Startovat v závodě však chce v motorsportu každý a tak se všichni rveme o ten malý počet sedaček, které jsou k dispozici. Určitě nevěřím tomu, že se mi nepovedlo splnit si můj sen jen kvůli tomu, že jsem žena. Formule 1 je prostředí, kde všechno závisí na vašem výkonu a není podstatné jestli jste muž nebo žena. V tomto řemesle není nikdo, kdo by bojoval za rovnoprávnost žen. Prostě chodíte do práce a snažíte se ji odvádět nejlépe jak to jde a podle toho dostáváte příležitosti. Pohlaví je až na druhém místě,“ tvrdí sympatická pilotka.

„Nezapomínejte, že v našem sportu není vidět jestli jste muž nebo žena. Alespoň ne, když jste na dráze, protože na sobě máte kombinézu a helmu, takže vypadáme všichni skoro stejně. Vše na čem závisí je časomíra a váš výkon,“ vysvětluje Wollfová, proč pro svůj neúspěch nehledá jiné důvody než vlastní výkon.

Sdílejte na:
Zavřít